-0.3 C
Скопје
среда, април 8, 2020
Tags Северна

Ознака: Северна

Реакција на НБРМ: Новите банкноти се испланирани пред корона-кризата

Народната Банка на Македонија реагира на информацијата пласирана од партијата Левица според која деновиве, среде вонредна состојба и корона-криза е донесена одлука за издавање...

Колумна на Латас: Банкрот! Северна е банкрот држава!

Гледаме како изгледаат решенијата на СДСМ: Земи од работниците дај и на државата. Државата ги зема парите и ги троши по тендери без контрола....

„Северна“ и „Северномакедонци“ се навредливи и дискриминирачки: Македонците од Канада бараат...

Во своето обраќање на македонски настан во Торонто минатиот месец, пратеникот Роб Олифант од Либералната Партија на Канада зборуваше за Република Македонија користејќи го...

ФОТО: Заев се гордее со Северна, а ја „заборави“ на билбордите,...

Во билбордите на СДСМ каде Заев се фали за нашето членство во НАТО тој го изостави нашето официјално име. Па така наместо „Северна“ стои...

Заев: Северна Македонија ќе го пополни местото на Велика Британија во...

Поранешниот премиер и претседател на СДСМ, Зоран Заев ќе биде гостин во новото издание на „Еден на Еден“ кај Жарко Димитриоски, во недела од...

Коректорот стои кротко: Ќе одговара ли сега Заев за изјавата пред...

Потписникот на капитулантскиот Преспански договор и редовниот коректор на секој што нема да ја спомене „Северна“, Зоран Заев, за време на посетата на Прилеп...

За ќеиф на Грција – Се менува името на АРМ, иако...

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски апелира да не се брза со промена на името на АРМ зашто тоа не е обврска согласно...

Заев лаже(ше) на ангро: Кој бе тоа ќе спроведе двојазичност? Ете...

„Кој бе тоа ќе спроведе во Радовиш, во Струмица, во Прилеп во Кавадарци двојазичност. Глупости невидени до каде забегаа. Зборува дали лекарот ќе направил...

СДСМ: Остварена е една од клучните стратешки цели – Северна Македонија...

„Собранието го ратификуваше Северноатланскиот Договор за пристапување на Република Северна Македонија во НАТО Алијансата. Остварена е една од клучните стратешки цели – Северна Македонија...

Димитров – Папандреу: Министерот не кажа дали му се пожалил за...

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, се сретна со поранешниот грчки премиер и актуелен претседател на Социјалистичката интернационала, Јоргос Папандреу. Во соопштението од кабинетот...

Популарно