13.1 C
Скопје
понеделник, февруари 24, 2020
Tags Серхио Агуеро

Ознака: Серхио Агуеро

Агуеро завршил со четири секс бомби за една вечер- од еден...

Аргентинската ѕвезда на Манчестер сити, Серхио Агуеро во овие две недели нема да има ангажман, зошто нема да игра за својата репрезентација, па одморот...

Агуеро ги откри плановите и ги разочара Милан и Реал

Најдобриот стрелец во историјата на Манчестер Сити ги откри плановите за својата иднина и зборуваше за тоа каде би можел да ја продолжи кариерата. Фудбалерот...

Агуеро најдобар стрелец во историјата на Манчестер Сити

Серхио Агуеро се запиша во историјата на Манчестер Сити како фудбалер со најмногу голови за англискиот клуб. Аргентинецот во победата против Наполи (4:2) синоќа во...

ФОТО: Агуеро доживеа сообраќајка, следува пауза од најмалку два месеци

Напаѓачот на Манчестер Сити, Серхио Агуеро се здоби со скршеници на ребрата откако рано утрово доживеа сообраќајна несреќа во Амстердам. Агуеро (29) утрово заедно со...

Популарно