18 C
Скопје
недела, август 9, 2020
Tags селектор

Ознака: селектор

Македонец е прв кандидат за селектор на американската женската фудбалска репрезентација

Македонецот Влатко Андоновски – Шате е првиот пик да ја преземе селекторската функција на женската репрезентација на САД. Андоновски долги години работи во САД....

Конте, Анчелоти, Раниери и Манчини во трка за италијански селектор

Четири звучни тренерски имиња се споменуваат како потенцијални наследници на Џамперо Вентура кој доби отказ по неуспешните квалификации за Мундијалот во Русија. Името на новиот...

Анчелоти прв фаворит за селектор на Италија

Карло Анчелоти е се поблиску до селекторското место на националниот фудбалски тим на Италија, откако „Азурите“ под водство на сегашниот селектор Џамперо Вентура, не...

Шпанскиот селектор си тера мајтап со Македонија?

Шпанскиот селектор Жорди Рибера предупредува дека најтешките предизвици за неговите избраници допрва претстојат, имајќи високо мислење за Македонија, со која Шпанија ќе ги одмери силите...

Популарно