6.6 C
Скопје
вторник, март 19, 2019
Tags Села

Ознака: Села

По бегството на Груевски, Села бара оставка од Заев и формирање...

Лидерот на Алијансата за Албанците, Зијадин Села побара премиерот Заев да поднесе оставка и веднаш да се формира експертска влада, по бегството на експремиерот...

Одбраната тврди дека немало обид за убиство на Села

Адвокатите на седумината обвинети во случајот со обидот за убиство на Зијадин Села, сметаат дека на 27 април лани во Собранието немало обид да...

Пресуда за двајцата обвинети за насилство во одвоената постапка за нападот...

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да биде објавена пресудата за двајцата обвинети за насилство во одвоената постапка за нападот врз пратеникот Зијадин...

Тензично на завршните зборови на судењето за нападот врз Села

Тензично на завршните зборови на судското рочиште за нападот на Зијадин Села. Обвинетиот Александар Јаневски – тој што се онесвести во судница кога слушнал...

Приведени уште пет лица за нападот на Села во Собранието

Основното јавно обвинителство Скопје ја прошири истрагата и приведе уште пет лица за нападот на пратеникот Зијадин Села, што се случи за време на...

Заев го смирува Села со 20 значајни раководни позиции – Во...

По јавните закани на Села и Алијансата на Албанците за нивно напуштање на Владата на СДСМ, Зоран Заев му ги исполнил сите барања и...

„Дневник“: Села и директорските места направија војна во ДУИ

Изборот на партиски кадри за функционери од третиот ешалон на власта предизвика вистинска внатрепартиска војна во ДУИ. Најголемиот дел од разграноците на партијата се...

“I’m Ramiz Merko from Macedonia“

Рамиз Мерко, новиот министер без ресор на Заев задолжен за странски инвестиции има многу богата и „импресивна“ кариера на која можат да и „позавидат“...

СДСМ не негира дека му понудил на Села да биде претседател...

Социјалдемократскиот сојуз не демантира дека на претседателот на „Алијансата на Албанците“, Зијадин Села, кој изминатите денови излезе со скандалозна изјава во која го негира...


Популарно