35 C
Скопје
вторник, август 4, 2020
Tags секс

Ознака: секс

МИЗEРНО: Ужасен тренд се шири меѓу младите! За жал влијае и...

Модерните времиња и апликациите за состаноци придонесоа ужасен тренд да се шири меѓу младите луѓе. Имено, тие веќе не практикуваат секс за една ноќ...

ФОТО: Први мај помина, но доаѓа летото- за водење љубовна авантура...

Иако првомајските празници завршија, сепак летото е пред нас, па оваа поука ќе им послужи на сите љубители на љубовни авантури на отворено. Па така...

Што значи ако не се бакнувате за време на сескот?

„Кога и да сакам да дознаам каква е сексуалната поврзаност на партнерот секогаш ги прашувам, дали се бакнуваат за време на сексот“. Експертот Марти Клеин...

(Фото) Беше светски секс симбол, а погледнете како изгледа денеска 14...

Поранешна тениска ѕвезда и светски секс симбол русинката Ана Курникова сега е мајка на близнаците Николас и Луси. Русинката се породи пред 14 месеци и...

Предиграта е најважниот дел од добриот секс, неколку совети како да...

Предиграта е многу важен дел од добриот секс, тоа ќе ви го каже секоја жена, но мажите баш и не се воодушевени од тоа...

Колку е сексот за една вечер добар за менталното здравје?

Сексот во врска го подобрува здравјето на кардиоваскуларниот систем, ја намалува депресијата и го подобрува имунитетот. Но, дали важи истото и кога станува збор...

13 знаци дека немате доволно односи

Малку сте лути, па потоа тажни, па потоа ви се чини како да ви недостасува нешто во животот? Е сега, ако малку подетално размислите за...

ОД РАНДЕВУ ДО КРЕВЕТ: Еве колку средби треба да има пред...

Секое лице барем еднаш во животот се прашало дали постои специфичен број на љубовни состанои, после кои е сосема во ред да се спие...

Причини поради кои жените плачат во текот на сексот

Во моментот кога доживуваат екстаза некои жени знаат да заплачат. Станува збор за природна работа, без разлика колку изгледа чудно. Според секс терапевтката Рејчел Рајт,...

Која е идеалната возраст за совршен секс?

Истражување на една фирма од Атланта, која произведува играчки за возрасни, кое опфатило 1.000 возрасни лица помеѓу 18 и 65 години покажало во кои...

Популарно