7.5 C
Скопје
понеделник, февруари 17, 2020
Tags секретарка

Ознака: секретарка

Секретарката на Оливер приведена на распит во полиција

Косовската полиција денеска ја приведе на информативен разговор Силвана Арсовиќ, секретарка на Граѓанската иницијатива „Србија, демократија, правда“ (СДП), чиј лидер беше Оливер Ивановиќ, кој...

Виц на денот: Уплашена секретарка

Секретарката уплашено го прашува шефот: - Шефе, да не ми давате отказ? - Не, зошто така мислиш? - Па зошто тогаш сте го извадиле троседот од канцеларија?

Виц: Блажо отвора градежна фирма во Скопје

Блажо отворил градежна фирма во Скопје. Изнајмил канцеларија, ставил фикус и запослил секси секретарка. Уште на првиот работен ден секретарката влегува во канцеларијата на...

Почина секретарката на Гебелс на 105 години

Таа го опишала Гебелс како „згоден маж, кој бил малку низок, уреден и убаво облечен, но арогантен“. Почина Брунхилда Помсел, која беше во нацистичката пропагандна машинерија....

ВИДЕО: Шефот поставил камера да види како работи секретарката кога тој...

Шефот поставил камера да види како работи секретарката кога тој не е во канцеларијата… Видео: Мотика

Популарно