18 C
Скопје
недела, август 9, 2020
Tags СЕХА лига

Ознака: СЕХА лига

Чупиќ со емотивно обраќање: Ако ни плати некој авион ќе биде...

Хрватскиот ракометар кој ги брани боите на македонски Вардар, Иван Чупиќ имаше емотивно обраќање по поразот од Монпеље. Тој вели дека во овој момет...

ФОТО: СЕХА го казни Вардар!

Дисциплинската комисија на СЕХА лигата, односно Комесарот за натпревари Марјан Начевски, го казни шампионот на ова натпреварување Вардар. Македонскиот тим ќе треба да плати 200...

ВИДЕО: Голот на Стоилов избран за најубав во полуфиналето на СЕХА...

Вардар синоќа го совлада Мешков Брест со 25-23 и обезбеди финале, трето во низа, во СЕХА лигата, вкупно осмо за македонскиот шампион. Стојанче Стоилов беше најефикасен...

СЕХА лига: Металург декласиран од Татран со 10 разлика

Ракометарите на Металург беа поразени вечерва на гостувањето кај Татран Прешов со 30:20 (16:11) во меч од 17 коло на СЕХА-лигата. За словачкиот тим ова...

Вардар се искачи на првото место – го победи Загреб во...

Ракометарите на Вардар вечерва во СЦ „Јане Сандански“ го победија ППД Загреб со 28:26 (13:12) во дербито на СЕХА лига. Во неизвесен натпревар од почетокот...

Вардар е шампион на СЕХА

Екипата на Вардар по 4-ти пат ја освои регионалната СЕХА лига. На натпреварот што се играше од 20.15 часот во спортскиот центар Јане Сандански во...

Вардар е првиот финалист!

Вардар е првиот финалист во Фајналфорот од регионалната Сеха лига кој се игра во Скопје. Полесно од очекувањата екипата на Вардар во првото полуфинале...

Вардар го задржа максималниот ефект во СЕХА лигата

Ракометарите на Вардар синоќа забележаа победа на гостувањето во Словенија кај Горење со 30:24 и со максимални 11 победи во СЕХА лигата ја завршуваат...

СЕХА: 10 гола на Јагањац

Блескава игра и победа за екипата на Металург во СЕХА-лигата од 33-25 против  Динамо Панчево. Нашиот претставник на моменти имаше и двоцифрена предност но дозволи...

Нова победа на РК Вардар во СЕХА лигата – Страхиња Милиќ...

Шампионот на СЕХА лигата Вардар ја постигна и осмата победа во СЕХА лигата откако вечерва на гости го совладаа хрватскиот вицепрвак Нексе со 30:21....

Популарно