7 C
Скопје
сабота, февруари 22, 2020
Tags СДСМ

Ознака: СДСМ

ВМРО-ДПМНЕ отворено на СДСМ му нуди две решенија- едното е малцинска...

Како партија ние понудивме две решенија, едното решение е дека доколку Заев смета дека треба да се реализира неговата програма, ВМРО-ДПМНЕ ќе го поддржи,...

ВМРО-ДПМНЕ на СДСМ му нуди две конкретни решенија: Малцинска влада или...

Како партија ние понудивме две решенија, едното решение е дека доколку Заев смета дека треба да се реализира неговата програма, ВМРО-ДПМНЕ ќе го поддржи,...

ВИДЕО: Инцидент во Куманово – Претседателот на ОО СДСМ нападнал учесник...

По завршувањето на маршот организиран од иницијативата „За заедничка Македонија“ во Куманово вечерва се случи инцидент. Според очевидци, претседателот на општинската организација на СДСМ...

Заев: Очекувам мандат од Иванов и профункционирање на Собранието

Процесите мора да бидат забрзани, секој ден е изгубен за Македонија, за сите граѓани и за европските перспективи на земјата, е пораката на еврокомесарот...

Спасовски: ВМРО-ДПМНЕ не сака да функционира Собранието

Нема поместување во однос на деблокирањето на состојбите во функционирањето на законодавниот дом, оцени попладнево Оливер Спасовски од СДСМ по завршувањето на координациите во...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ сака да ја дефокусира јавноста од политичките случувања

Државниот долг и аукциите на државни хартии од вредност станаа редовна пропагандна алатка на СДСМ. Секогаш кога сакаат нешто да стават под тепих и...

СДСМ: Задолжувањето да не биде повеќе од доспеаните обврски

СДСМ денеска соопшти дека обврските на државата коишто стасуваат за наплата оваа недела изнесуваат 88 милиони евра и оти во рамки на тој износ...

ВМРО-ДПМНЕ: Криминогенотo раководство на СДСМ не собра храброст да се огради...

ВМРО-ДПМНЕ денеска преку соопштение уште еднаш истакнува дека доколку Заев се откаже од тиранската платформа, ќе дадат поддршка за малцинска влада.  Во продолжение следува интегрален текст...

Шилегов: Не се потребни нови избори

Портпаролот на СДСМ Петре Шилегов денеска изјави дека на Македонија не и се потребни нови избори и оти очекуваат дека во најбрзо можно време...

Единствен документ на граѓаните е Програмата на новата Влада

Соопштение за јавност Програмата на новата реформска Влада предводена од СДСМ е единствениот документ што е во интерес на сите граѓани на Македонија и ја...

Популарно