31 C
Скопје
недела, септември 23, 2018
Tags СДСМ

Ознака: СДСМ

Мицкоски: Ова што сега се случува не е планот А на...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вечерва е гостин во емисијата „Клик плус“ на 21 ТВ. Тој запрашан од Лирим Дулови, за плановите на ВМРО-ДПМНЕ,...

Голем скандал во Аеродром: Граѓанин нападнат бидејќи сакаше да и постави...

Продолжува референдумската кампања, преку која премиерот Зоран Заев и останатите членови на Владата ги убедуваат граѓаните да гласаат „ЗА“ договорот со Грција, кој предвидува...

СДСМ: Договорот го гарантира македонскиот идентитет, македонскиот јазик и посебност

Ширењето невистини за македонско грчкиот договор ВМРО-ДПМНЕ треба да го замени со силна, јасна и недвосмислена поддршка за членството на Македонија во ЕУ и...

Зеќири: Против промена на името на државата се само криминалците

Дебар ќе гласа За на референдумот а така ќе биде и во другите градови во нашава земја. Против се само кримниналците во земјава, кои...

Јоци со три објави распали на Фејсбук: СДСМ прераснуваат во најлоша...

Новинарката Јорданка Ивановска-Јоци преку три објави на својот Фејсбук профил ги коментира вчерашните случувања со приведувањето, малтретирањето, навредите и носењето во „Бардовци" на актерката Ирена...

Пандов до Заев: Зошто ги малтретираш луѓето по сонцево, кога планираш...

Заев зошто ги малтретираш луѓето по сонцево, кога планираш да бегаш од референдум? Вака ли во ЕУ ќе одиме?, пишува политичкиот аналитичар Александар Пандов...

Редица автобуси на „Партизанска“: СДСМ донесе луѓе од сите градови за...

Преполни автобуси денеска од сите градови пристигнаа во Скопје по повод митингот на СДСМ во Скопје. Откако СДСМ доби шамар од скопјани и не доби...

СДСМ со сендвичи и автобуси од Делчево ќе ја бара Европа...

СДСМ со сендвичи и автобуси од Делчево ќе ја бара Европа на денешниот митинг во Скопје. Организирано, со околу 7 автобуси, 5 комбиња и повеќе...

ВИДЕО: Заев го прогласи народот за непријател – продолжуваат навредите од...

Продолжуваат навредите на СДСМ и нивните челници кон граѓаните, во веќе познат стил за СДСМ. Зоран Заев вчера од Демир Хисар го прогласи македонскиот...

Николоски ексклузивно открива: По неуспехот на референдумот СДСМ планира да ја...

Александар Николоски од ВМРО-ДПМНЕ, кој синоќа дебатираше со Радмила Шекеринска од СДСМ во емисијата 360 степени на ТВ Алсат откри нешто ексклузивно. -Ексклузивно ќе ви...

Популарно