18 C
Скопје
вторник, јули 17, 2018
Tags СДСМ

Ознака: СДСМ

За пратениците на ВМРО-ДПМНЕ домашен притвор, за тие на СДСМ патни...

Додека дел од пратениците на ВМРО-ДПМНЕ се во домашен притвор нивните колеги од СДСМ си искеширале илјадници евра за патни трошоци, објави Телевизија Алфа. За...

Во СДСМ нема место за злоупотреби, Боро Стојчев разрешен од местото...

Законот важи за сите граѓани на Република Македонија и секое негово непочитување подлежи на законски санкции, стои во соопштението за јавноста објавено од СДСМ. Соопштението...

Северномакедонци, пребројте си се вечерва – истиов БОЈКОТ ќе ви се...

Северномакедонци, пребројте си се вечерва на журката! Истиов дебакл и БОЈКОТ ќе ви се случи и на референдумот. Секогаш Македонија, Никогаш северна, порача вечерва Александар Пандов. Огромен...

Дебакл на владиниот „НатоФест“ – Македонците не го слават капитулантскиот договор...

Македонците не го слават капитулантскиот договор и промената на името. Очајна посетеност на, како што ја нарекоа од Владата „Големата граѓанска прослава: Македонија во...

Мицкоски од Прилеп: Наместо живот, дојде пекол за граѓаните во Македонија...

Денеска заедно со Генералниот секретар, потпретседателот, членовите на ИК и локалното раководство на ОК на ВМРО-ДПМНЕ се наоѓаме во Прилеп, градот на хероите, каде...

626.000 исселени се враќаат во „Северна Македонија“ за НатоФест

Не згаснува гневот на граѓаните за вечерашната прослава која со буџетски пари се организира низ 15 градови низ Македонија. Покрај илјадниците пораки и статуси,...

ВРИЕ ВО ЕЛЕМ: Поради прогон, притисок и реваншизам, вработените се самоогранизираат...

Состојбата во ЕЛЕМ е пред точка на вриење, врз вработените во претпријатието се врши секојдневен прогон, притисок и политички реваншизам, а истовремено сите проекти...

ФОТО: Живи ќе изгориме додека Спасовски дреме со скрстени раце и...

Повеќе десетици возила се опожарени во целата земја, a ниту еден инцидент не е расветлен откако Оливер Спасовски е министер за внатрешни работи, односно...

ВМРО-ДПМНЕ: Не престанува антидржавната политика со која се распродаваат, газат и...

Зоран Заев секој ден, без престан спроведува политика со која ги обезличува Македонците. Заев континуирано и нанесува штета на Македонија и нејзината меѓународна репутација....

Правдата на СДСМ и ДУИ: Директор на затвор вплеткан во дилерска...

Во текот на вчерашниот ден во околината на Струга била изведена полициска акција при што е приведен директорот на струшкиот затвор. Заедно со А.Ш. се приведени...

Популарно