5.6 C
Скопје
сабота, март 28, 2020
Tags Сања Лукаревска

Ознака: Сања Лукаревска

Тоа се тие двојни стандарди: Дали министерката Ангеловска ќе бара разрешување...

Ќе побара ли министерката за финансии Нина Ангеловска разрешување на директорката на УЈП, Сања Лукаревска? Ова прашање е многу легитимно да се постави откако техничкиот...

Царовска и Петров vs. Николовски и Лукаревска „бољи пар“

Генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски, директорката на УЈП Сања Лукаревска, потпретседателот на СДСМ Коста Петров и потпретседателката на партијата Мила Царовска се натпреваруваа...

Виктор Грозданов: Русковска и Лукаревска освен фризури прават нешто друго?

Оваа колумна мора да се започне со еден од основачите на ВМРО-ДПМНЕ почитуваниот Манојил Мане Јаковлески од две причини: Неговата љубов кон Македонија и...

Лукаревска: Налозите се доставени, УЈП влезе во фирмите, финансиската истрагата за...

Директорката на Управата за јавни приходи, Сања Лукаревска во емисијата „10 минути“ на ТВ 21 изјави дека ги доставила налозите за финансиска контрола на...

„Скопското“ СДСМ ја фаворизира Лукаревска, доколку Тевдовски го фати „метлата“

Од скопскиот огранок на СДСМ произлегоа информации дека одредени партиски струења од страна на владеачката партија барале оставка за министерот за финансии Драган Тевдовски,...

Новина од УЈП, за да знаеме колку данок треба да платиме...

Покрај покачените даноци и растот на цените, македонските граѓани од наредната 2019 година ги очекува уштете едно дополнително финансиско оптоварување. За да успеат даночните обврзници...

Вработена дошла на работа без гаќи – Директорката на УЈП со...

Во Управата за јавни приходи веќе еден месец вработените прават анализа на скандалот кога една од вработените дошла на работа без гаќи, јавува Макфакс....

Популарно