5.7 C
Скопје
сабота, декември 14, 2019
Tags салмонела

Ознака: салмонела

ВНИМАВАЈТЕ: Топлото време донесе и труења од храна- најчеста причина е...

Со високите температури почнаа и труењата со храна. Изминатите денови неколку граѓани кои консумирале домашно подготвена храна која не била чувана во соодветни услови...

Растението кое вреди како суво злато – РЕН

Во последно време постојано читаме за силните нутритивни дејства на конкретен зеленчук, како на пример брокулата која последниве години е актуелна кај нас, посебно...

Популарно