25 C
Скопје
недела, јули 5, 2020
Tags Сали Бериша

Ознака: Сали Бериша

Бериша најави „џиновско цунами” против Рама

Пред утрешниот десетти „национален протест” на албанската обединета опозиција, властите веќе ги преземаат потребните мерки, пред се во обезбедувањето на Владата, Парламенот и Министерството...

Сали Бериша: И Еди Рама купи автомобил со иста цена како...

Поранешниот премиер Сали Бериша ги стави на иста линија албанскиот премиер Еди Рама и поранешниот премиер Никола Груевски. Поканет во емисијата „5 прашања од Бабарамо“,...

Популарно