18 C
Скопје
среда, август 12, 2020
Tags Садула Дураку

Ознака: Садула Дураку

Според Владата, Садула Дураку ќе донесе многу со неговото искуство

Откако од министерството за животна средина и просторно планирање, Садула Дураку во текот на вчерашниот ден беше поставен како вицепремиер на Македонија, од Владата веруваат...

ШАРЕНИТЕ ПОВТОРНО РАЗОЧАРАНИ ОД ВЛАСТА – Милчин за поставувањето на Садула...

Шарените револуционери повторно се разочарани од премиерот Зоран Заев и гласно го искажуваат својот револт. Поранешниот прв човек на соросовата фондација во земјава, Владимир Милчин,...

Сашо Тасевски: Командант Вентили заслужено доби вицепремиерска фотелја

Актерот Сашо Тасевски ја коментира одлуката на Влада, министерот Садула Дураку, Командант Вентили, кој во 2001 година ги затвори вентилите на Липковската брана, со...

Дураки стана заменик на Заев

Садула Дураки стана заменик на Зоран Заев. Ваква одлука била донесена на денешната владина седница. На денешната седница, министерот за политички систем и односи меѓу...

Дураку поднесе оставка: Ќе оставам траен позитивен белег

Садула Дураки демеска поднесе оставка на функцијата министер за животна средина и просторно планирање од причина што е предложен за министер на новотo министерство...

Командант Вентили најдобро го знае духот на Охридскиот договор

Вицепремиерот за евроинтеграции Бујар Османи вели дека Садула Дураку е искусен политичар кој е носител на институционалната и политичка меморија на ДУИ. ДУИ прави интересен...

Дураку со порака за „метлата“ на Заев: Никој не може да...

Сеуште е неизвесно кои функционери ќе ги опфати најавената „метла” на премиерот Зоран Заев. Во врска со гласините за разрешувањето на министерот за екологија Садула...

За почист воздух биле потребни се стотици милиони евра, за министерот...

Во интервју за вестите на Алсат, министерот за животна средина Садула Дураку самиот прогласи капитулација во битката со загадувањето на воздухот. За да се намали...

(ВИДЕО) Министерот кој „не се замара со граѓаните”: Не можам да...

На новинарското прашање од ТВ21, да даде објаснување за изјавата дека не е заинтересиран дали граѓаните ќе ја тужат или не државата, министерот Садула...

ВИДЕО: Падна министерот кој “не се бави со граѓаните”

Министерот за екологија Садула Дураку при прошетка по повод прославата на Денот на албанската азбука се лизна и падна, симнувајќи се по скали во...

Популарно