4.5 C
Скопје
петок, февруари 28, 2020
Tags САД

Ознака: САД

Ван ден Берг: Упс, го сторија тоа повторно – Владеењето на...

Упс, го сторија тоа повторно: ги прекршија парламентарните правила и процедури, го злоупотребија европското знаменце, спроведоа политички инженеринг сè додека пратениците не подлегнат на...

Колумна на Џејсон Мико: Прикриени закани од Кале – и што...

„САД успеаа да ја соборат Владата по двегодишна дипломатска битка и ја заменија со по-послушна Влада која како свој приоритет го постави зачленувањето во...

Помпео на Твитер: САД го депонираа протоколот за НАТО, ја чекаме...

САД го депонираа ратификуваниот протокол за членство на Македонија во НАТО. Тоа го објави државниот секретар Мајк Помпео на неговиот Твитер акаунт. Со задоволство ви соопштувам дека САД го депонираа ратификуваниот...

Најде ли Заев замена за ЕУ и САД? Премиерот главен гостин...

Се зголемува ли руското влијание во државава? Најде ли премиерот Зоран Заев замена за ЕУ и САД? Ова се прашањата кои се поставуваат во...

Францускиот амбасадор во Белград: Блокадата за проширување не е грешка, постојат...

Франција нема резерви кога станува збор за влез на земјите од Западен Балкан во ЕУ, но тоа е процес кој подразбира одредени услови кои...

Палмер: САД ја поддржуваат Северна Македонија за ЕУ и НАТО

Матју Палмер, специјалниот пратеник на САД за западен Балкан, денеска по средбата со Зоран Заев во владата истакна дека разговараварале за состојбите во земјата...

Мицкоски се сретна со заменик-помошник на државниот секретар Палмер

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Проф д-р Христијан Мицкоски оствари средба со Американскиот заменик-помошник државен секретар за европски прашања Метју Палмер. На средбата стана збор за актуелната...

Палмер: Македонија има силна поддршка од САД за членство во НАТО,...

САД ќе продолжи со силната поддршка на Македонија за членството во НАТО, кое веќе е извесно и е само прашање на време, но и...

Сервер до Приштина и Тирана: Заборавете на „Голема Албанија“

Еден од најистакнатите познавачи на Балканот во Вашингтон, Даниел Сервер учествуваше на конференцијата „САД на Западен Балкан“, каде нагласи дека Албанија и Косово треба...

САД го ратификуваа протоколот за членство на Македонија во НАТО

Американскиот Сенат денеска со 84 гласови „за“ и два против го го ратификуваше протоколот за членство на Македонија во НАТО. Протоколот за членство на Македонија беше...

Популарно