13 C
Скопје
недела, јуни 24, 2018
Tags Русија

Ознака: Русија

Цела репрезентација полуде по неа: Секси Аргентинка е заинтересирана само за...

Аргентинката Росио Роблес му зададе главоболка на селекторот на аргентинската репрезентација. Инаку, убавата Росио ги пореметила репрезентативците пред почетокот на Светското првенство во Русија. Со провокативни...

На ден пред почетокот на СП Шпанија го отпушти селекторот- причината...

Шпанскиот фудбалски сојуз донесе одлука да му додели отказ на селекторот Хулен Лопетеги. Овој чекор доаѓа на само еден ден пред стартот на Мундијалот во...

Повеќе од илјада приведени во Москва на протестите пред инаугурацијата на...

Повеќе од илјада луѓе беа приведени, меѓу кои и лидерот на отпорот Алексеј Навални, во Русија денеска во пресрет на свечената заклетва на претседателот Путин за...

Анализа на „Блиц“: Три причини зошто Путин не ја напушта Сирија

Речеси зад секој конфликт на Блискиот Исток што ќе се појави во поновата историја лежи нафта или гас. Задржување на Башар ал Асад на власт,...

Русија: Сириската противвоздушна одбрана ги пресретна повеќето од проектилите

Руското Министерство за одбрана објави дека противвоздушната одбрана на Сирија собориле најголем дел од западните проектили, а руски воени извори велат дека за време...

Загинаа двајца пилоти, Руски борбен хеликоптер се урна во Балтичко Море

Руски транспортно-борбен хеликоптер од типот Ка-29 се урна денеска во водите на Балтичкото Море, при што загинаа двајцата членови на екипажот на леталото. Како што...

ВИДЕО: „Путин не им попуштај на Американците, ако треба имаме нуклеарки“

Доколку дојде до сериозна воена интервенција на американската армија врз режимот на Башр ал Асад во Сирија по наредба на претседателот на САД, Доналд...

СМК: Македонија не смее да се инволвира во Американско-Руски судир!

Светскиот Македонски Конгрес (СМК) ги смета за инсинуација американските обвинувања за руско-сириски напад со хлор-бомба на 7 април врз Дума, како лажен изговор од...

ВИДЕО: Започна директен судир меѓу Русија и САД – Русија ги...

Русите ја започнаа акцијата на отстранување американски беспилотни летала (дронови) во Сирија, пренесува американски Ен-Би-Ес повикувајќи се на воени извори. Русите ги попречуваат сигналите и...

МААК: Престанете да дувате во воените труби заземајќи страна за туѓи...

МААК ги повикува сите политички партии и поединци во Република Македонија, да престанат да дуваат во воените труби, заземајќи страна за и против, зашто...

Популарно