18 C
Скопје
среда, јули 8, 2020
Tags Рубенс Муратовски

Ознака: Рубенс Муратовски

Муратовски: И јас сум нормален па не се фалам

Иако не го спомнува премиерот, актерот Рубенс Муратовски во својата порака на „Твитер“ алудира на изјавата на Зоран Заев по нападот во затворот во...

Рубенс Муратовски: Срам ми е што живеам со генерација која ја...

Познатиот македонски актер Рубенс Муратовски разочаран од последните случувања околу промена на Уставот и името на државата на својот Твитер имаше трогателна објава. Имено...

Актерот Рубенс Муратовски го раскажа својот сон и порача: „НЕ ЈА...

Сонив сон. Беше толку силен и јасен што помислив дека е јаве. Се преплашив. Никогаш никому ништо лошо му немам направено. Пред мене, во...

Популарно