17 C
Скопје
петок, август 7, 2020
Tags Рубенс Муратовски

Ознака: Рубенс Муратовски

Муратовски: Не исчезнуваат малите народи, исчезнуваат малодушните!

По вчерашните избори чии што резултати и хакирањето на сајтот на ДИК оставија голема дамка и сомнежи, се огласи актерот Рубенс Муратовски кој напиша...

Муратовски: Ми забрануваат да го кажам вистинското име на татковината, сакаат...

„Каква факинг победа над фашизмот бре?!? Ми забрануваат да го кажам вистинското име на татковината, сакаат да не сум Македонец! И не сум зборувал...

Рубенс Муратовски: Вие го сменивте името, тоа ве смени вас

Актерот Рубенс Муратовски кратко и јасно ја прокоментира најавата од премиерот Зоран Заев за предвремени избори во најбрз можен рок по недобивањето датум за...

Муратовски до власта: Вие го сменивте името, тоа ве смени вас

Актерот Рубенс Муратовски кратко и јасно ја прокоментира најавата од премиерот Зоран Заев за предвремени избори во најбрз можен рок по недобивањето датум за...

Муратовски: Лани останав дома, зашто мојата задача ја завршив во 1991...

На годишнината од пропаднатиот референдум за Преспански договор, актерот Рубенс Муратовски објаснува зошто не гласал заедно со 63,1 проценти од гласачите на избирачкиот список. Неколку...

Муратовски за Заев: Тој веќе не е проблем, туку дали ќе...

Не спомнувајќи го по име, но јасно мислејќи на Зоран Заев, актерот Рубенс Муратовски констатира и јавно споделува дилема: „Тој веќе не е проблем. Скоро...

Рубенс Муратовски: Да бидеш Македонец е многу тешка одлука

Да бидеш Македонец е многу тешка одлука. Како да живееш на работ на амбисот. Да бидеш Македонец е „да учиш да опстануваш”. „Големите нации”,...

Сè си мислам кога ќе се запнат утре-задутре Бугарите за Киро,...

  Актерот Рубенс Муратовски реагира на последната барање на Бугарија, која сака да го рпосвои и Гоце Делчев како нејзин деец. Засега никој од власта...

Рубенс Муратовски: Ни случајно да не го пренесувате Вардар!

Ни случајно да не го пренесувате Вардар. Може не дај Боже да се зајакне националното чувство!, напиша на фејсбук Рубенс Муратовски, актер и жесток навивач...

Тие : ‘Како ќе го решиме текстот со македонски народе во...

Познатиот македонски актер Рубенс Муратовски го прокоментира скандалот со неинтонирањето на македонската химна при посетата на грчкиот премиер Алексис Ципрас на Скопје. Изговорот на...

Популарно