11 C
Скопје
недела, јуни 7, 2020
Tags Романија

Ознака: Романија

Трудница и дете загинаа откако во дворот им влета возило, возачот...

Три лица загинаа на истокот од Романија кога маж, кој во живо го пренесувал своето брзо возење со спортски автомобил, излетал од патот и...

(Видео) Чекавме 12 години за нов медал во борење на големите...

Владимир Егоров и донесе медал на Македонија на Европските шампионати во борење по цели 12 години пауза. Во категоријата до (-57 кг) Егоров го победи...

Заборавениот ас на светскиот фудбал: Ги тресеше мрежите на Реал и...

Неверојатен пад на кариерата! Поранешниот бразилски интернационалец и ѕвезда на Реал Мадрид, Хулио Баптиста, беше отпуштен од романскиот клуб Клуж. Фудбалерот за кој моќниот Реал...

Соседите ќе ни ја „кројат капата“: Македонија тема на состанокот во...

Преговорите меѓу Македонија и Грција, ситуацијата во Косово и случувањата во регионот, ќе бидат дел од темите за кои ќе разговараат и меѓусебно ќе...

Македонија У-19 договори два натпревара со Романија

Македонската фудбалска репрезентација до 19 години ќе одигра два контролни натпревари против соодветната селекција на Романија. Првиот е закажан за утре (31 август), а...

Лавров: НАТО планира распоредување војници во Бугарија и Романија

НАТО ја разгледува можноста за распоредување свои воени контингенти во Бугарија и Романија, ијзваи рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров. - Активностите што ги...

Популарно