1 C
Скопје
среда, јануари 22, 2020
Tags Роберто Манчини

Ознака: Роберто Манчини

Конте, Анчелоти, Раниери и Манчини во трка за италијански селектор

Четири звучни тренерски имиња се споменуваат како потенцијални наследници на Џамперо Вентура кој доби отказ по неуспешните квалификации за Мундијалот во Русија. Името на новиот...

Популарно