27 C
Скопје
сабота, јули 4, 2020
Tags РК Вардар

Ознака: РК Вардар

Дибиров се пошегува на сметка на Стоилов: Убаво ми е да...

Левото крило на РК Вардар, рускиот ракометар Тимур Дибиров се пошегува на сметка на капитенот на црвено-црните, Столе Стоилов со кого неколку години ја...

ЗОШТО ЧОВЕКУ, ЗОШТО: Комити се огласија по срамната изјава на Панчев...

По интервјуто на Дарко Панчев за српскиот „Би-Би-Си“, во кое ги навреди љубителите на спортот во државата, а воедно го исплука и ракометот, со...

Една недела навивачите на Вардар ќе можат да се сликаат со...

Навивачите и симпатизерите на Вардар кои ќе сакаат да се фотографираат со пехарот што „црвено-црните” по вторпат го освоија во Лигата на шампионите ќе...

(ВИДЕО) Што се случуваше во авионот на Вардар пред да слета...

Деталите поврзани со Вардар во Келн и на патот кон нашата земја никогаш не се досадни. Еден од коментаторите на Арена Спорт, Стеван Стевановиќ на...

МВП Караџиќ го кажа рецептот за победата над Барселона

Дојдоа на Ф4 во Келн да играат, да победат, да бидат шампиони. И успеаја во тоа. Најтешкиот меч го одиграа во полуфиналето против Барселона....

Ова се понежните половини на Вардарци: Караџиќ обожува девојки во танга,...

Вардар овој викенд по втор пат стана европски шампион откако во финалето го победи Веспрем со 27:24. Ова е втора титула за Вардарци во рок...

Кјелце се откажа, Скубе останува во Вардар

Сташ Скубе и во следната сезона ќе го носи дресот на Вардар откако Кјелце повторно се откажа од намерата да го доведе Словенецот во...

Вардар е спасен, Вардар ќе постои, најдени се пари за спас...

Вардаровата бајка ќе продолжи. Најдобриот тим во Европа цврсто ќе стои на нозе и следната сезона, нема простор за паника околу финансиската иднина на...

Ако имате пари за „Евровизија“, мора да имате пари за Вардар!!!

По приемот кај премиерот, ракометарите и стручниот штаб на РК Вардар беа на прием кај градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов. Тој ги пречека со...

ФОТО: Блесна втората ѕвезда на вардаровото лого

Европскиот и македонски ракометен првак Вардар од наредната сезона ќе има ново лого, поради освоената круна во ракометната Лига на шампиони на Ф4-турнирот кој се одигра во...

Популарно