-0.3 C
Скопје
среда, април 8, 2020
Tags Република Македонија

Ознака: Република Македонија

ФОТО: Герила акција – Пред државните институции поставени натписи „Ова е...

Вчера во текот на денот герила акција осамна пред државните институции низ неколку градови низ државата. Станува збор за натписот „Ова е Република Македонија“ поставен...

И на таблата во МОН стои Република Македонија: Ќе бара ли...

Дали техничкиот премиер Оливер Спасовски која бараше разрешување на Рашела Мизрахи од министерската позиција во министерството за труд и социјлана политика, ќе бара разрешување...

Собранието ја разреши министерката Рашела Мизрахи поради таблата со натпис Република...

По 3 часот по почноќ Собранието на Република Македонија со 62 гласа „За“ и 26 „Против“ го прифати предлогот на техничкиот премиер Оливер Спасовски...

ВИДЕО: Не ја прашувајте Мизрахи, прашајте ја Мила каде е новата...

Техничката министерка за труд и социјална политика, Рашела Мизрахи во обраќањето пред пратениците порача дека хајката против неа која почнала со антисемитски напади, завршила...

Тоа се тие двојни стандарди: Дали министерката Ангеловска ќе бара разрешување...

Ќе побара ли министерката за финансии Нина Ангеловска разрешување на директорката на УЈП, Сања Лукаревска? Ова прашање е многу легитимно да се постави откако техничкиот...

ВИДЕО: Жерновски контра Спасовски и Димитров: Мизрахи немала обврска да ја...

Заменикот-министер за надворешни работи, Андреј Жерновски тврди дека министерката за Труд и социјална политика, Рашела Мизрахи, немала обврска да ја менува таблата со Република...

ФОТО: Наш лекар во Љубљана издејствувал во досието за докторски студии...

Еден од начините да се продолжи борбата за враќање на името Македонија. Наш сограѓанин на Медицинскиот факултет во Љубљана издејствувал промена на името на државата...

Ова ли е новата тактика на СДСМ: Заев ги „плаши“ граѓаните...

Дали премиерот на заминување, Зоран Заев, и неговиот тим од екс Бихаќка смислија нова тактика за предвремените избори? На ова прашање наведува најновата изјава...

ИМА РАЗЛИКА: Иванов со покриено БЈ пред „Република Македонија“, Заев насмеан...

Разликата во ставот и пристапот на поранешниот македонски претседател Ѓорге Иванов и премиерот Зоран Заев кон државното име експлицитно се виде на Самитот за...

НА ДЕНЕШЕН ДЕН: Собранието на Република Македонија го усвои црвеното знаме...

На 11 август 1992 година со одлука на Собранието на Република Македонија беше усвоено државното црвено знаме со златно-жолто сонце, со осум основни и...

Популарно