27 C
Скопје
понеделник, јули 6, 2020
Tags Реконструкција

Ознака: Реконструкција

Владата додели 30 милиони денари на Град Скопје за реконструкција на...

Согласно со програмата на Владата за капитални дотации во локалната самоуправа во областа на културата за 2019 година, на Град Скопје му се доделени...

Димков: Реконструкцијата не ги опфати оние со најголем број проблеми, а...

Оваа реконструкција на владата е доказ и само признавање за лошото работење на владата на СДСМ. Но, што е уште полошо е тоа што...

Арсовски: Ако не се смени начинот на владеење залудно е да...

Очекувањата кои ги имаше јавноста, експертите и политичките актери од реализирање на операцијата „Метла“ по објавата на имињата на новиот владин состав не се...

Џафери во среда ја закажа собраниската седница за избор на новите...

Собранискиот спикер Талат Џафери ја закажа парламентарната седница за предлозите на премиерот Зоран Заев за нови министри во среда во 11 часот, соопштија од...

Мицковски: Ова не е реконструкција, ова е деконструкција на веќе ужасна...

„Ова не е реконструкција, ова е деконструкција на веќе ужасна влада. За некој што збореше за избори, нов мандатар, сериозна метла, ова е подјебавање...

Заев: Во недела ќе се објават имињата на новите министри

Премиерот Зоран Заев изјави дека имињата на новите министри во Собранието ќе бидат доставени во недела попладне. – Нашата земја денеска, утре и во недела...

Героски потсети на ветувањето на Шекеринска: Владата на СДСМ ќе има...

Новинарот Бранко Героски ја искритикува власта поради големиот број на министерства и потсети на предизборното ветување дека кога СДСМ ќе дојде на власт нема...

Заев: До петок ќе ги доставам предлозите за реконструкција на Владата...

Планирам до петок да ги доставам предлозите за реконструкција на Владата зошто Парламентот на почетокот на идната недела планира седница. Ако тоа се случи во...

„Метлата“ на Заев во влада започнува во петок, еве кој сигурно...

Најдоцна до петок владеачката партија ќе излезе со предлог за владината реконструкција. Ова го очекува и министерката за одбрана Радмила Шекеринска која според кажаното во...

До сабота ќе ги знаеме имињата на новите министри

Пратениците најрано во сабота треба да ги очекуваат новите предлози за министри и заменици во кабиентот на премиерот Зоран Заев откако тој синоќа по...

Популарно