-6 C
Скопје
недела, февруари 23, 2020
Tags Рекет

Ознака: Рекет

Спасовски: Корупцијата ни ја јаде државата на секој можен начин

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, ги повика граѓаните да пријавуваат случаи на корупција. Неговиот повик доаѓа паралелно со аферата „Рекет“ и пријавата која...

Панчевски ја откри игранката за „Рекет“: Ова не се приказните на...

ОВА НЕ СЕ ПРИКАЗНИТЕ НА ГЕРО, ова трилерот наречен живот во Северна! Откриена игранката за предметот “РЕКЕТ”! - имало демек снимка од “купопродажбата на обвинителот” која...

Јоци во седум точки направи хронологија на настаните околу „Рекет” –...

Хронологија на настаните околу „Рекет". 1. Во јавност, Боки, почнува наголемо да се експонира во 2016 година (пред парламентарни избори) со хуманитарни активности, а најзабележителен...

ВИДЕО: Тошо и Миле го рекетираат Цацко – урнебесна комедија од...

Додека е актуелизирана темата со рекетарство еве малце да се насмевнеме, тотално е вистинита приказнава и тоа што се случува во овој скеч. Немаме...

Русковска: Имам сознанија и за други случаи на уцени и рекет

Јавното обвинителство има сознанија и за други случаи на уцени кои се вршени од лицата осомничени во случајот „Рекет“, но засега не се открива...

ВМРО-ДПМНЕ бара притворање на Катица Јанева поради можност за бегство, влијание...

Кој лаже, тој и краде, а Катица Јанева и лаже и краде исто како нејзиниот ментор Зоран Заев, порачуваат од ВМРО-ДПМНЕ. -Пријателката на притворениот рекетар...

Над 1000 финансови инспектори од МВР, УФР, ФП, УБК и истражителските...

Последниот скандал со „Рекет“ укажува на тоа дека Македонија има целосно разнебитен систем за контрола на финансиски криминал, перење пари, уцени, рекет и други...

Мицкоски: Како Заев не знае кои се Кики и Фрики, а...

Главата на криминалниот октопод е Зоран Заев, обвинува лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски коментирајќи ги последните случувања околу аферата „Рекет“, која ја стресе власта....

СЈО: Ја штитиме приватноста на Катица, не кажуваме од што е...

Од Специјалното јавно обвинителство не сакаат да откријат со која дијагноза нивната шефица Катица Јанева отишла на боледување. Во изјава за Лидер, портпаролката на обвинителството...

СДСМ: Мицкоски да одговори дали со еден од осомничените се среќавал...

СДСМ денеска во соопштени тврдат дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски бега од лидерска средба и бега од реформи. Според нив, Мицкоски треба да излезе...

Популарно