32 C
Скопје
среда, август 12, 2020
Tags Рекет

Ознака: Рекет

Буџакоски: Без власта не е можен ваков рекет- истрагата да се...

Може ли воопшто да му се верува на обвинителство на чело со Русковска кое не ја прошири истрагата за „Рекет“ веднаш за да утврди...

Тимоние: Во истрагата за „Рекет“ да нема привилигирани без разлика колку...

Случајот „Рекет“ заслужува итна реакција на надлежните и сигурен сум дека ќе видиме напредок, вели францускиот амбасадор во земјава Кристијан Тимоние во интервју за...

Димовски: Штом денес нема ниту една оставка, паѓањето на оваа (веќе...

Штом денес нема ниту една оставка, паѓањето на оваа (веќе падната) Влада ќе е брзо, смета пратеникот Илија Димовски од редовите на ВМРО-ДПМНЕ. Се постави...

Шекеринска: Да не се става знак на еднаквост меѓу криминалците и...

Десетина минути по премиерот Зоран Заев, на социјалните мрежи се огласи и вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска со идентична порака дека „граѓаните...

Заев: Истрагата мора да ги открие сите детали

Премиерот Зоран Заев попладнево преку Фејсбук порача дека мора да се расчистат случаите за кои се води истрага и секој да одговара за тоа...

„Кој рано рани, повеќе продавници граби“: Еве со што се подновил...

Два дена во Македонија топ тема е Рекетот од вртоглави 1,5 милиони евра кои Боки 13 го изнудил од бизнисменот Орце Камчев со помош...

Зеколи: Нема ништо потажно од изнасилениот кисел хумор на владините мегафони

Нема ништо потажно од изнасилениот кисел хумор на владините мегафони и клиентелни шмекери. Сведени на полустих од Мандиќ "смејем се, а плакао бих". — Arsim...

ВМРО-ДПМНЕ ги пречекаа СДСМ со италијанска музика од мафијашкиот филм „Кум“...

Пратеничката на СДСМ Снежана Калеска – Ванчева денеска пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ одржа прес-конференција за објавените видеоснимки и материјали поврзани со случајот „Рекет“. Како што редовно...

Јанева барала „Империја“ да се затвори со пари и никој да...

Специјалната обвинителка Катица Јанева барала предметите „Империја“ и „Поштенска банка“ да се затворат со пари и никој да не оди во затвор, откри денеска јавната обвинителка...

Ванковска: Оваа афера открива друг дел од сантата мраз: односите меѓу...

Да, сосема е нормално да се почувствуваме предозирани, контаминирани, згрозени, заморени… Ова не е лесно да се поднесе, и мислам дека цела нација е...

Популарно