18 C
Скопје
среда, април 8, 2020
Tags Рекет

Ознака: Рекет

Муцунски: СДСМ за пратеници понуди лица поврзани со скандали како Рекет...

За разлика од СДСМ која под слоганот „Можеме“ промовираше голем број поединци кои се во политиката 20 години, и кои веќе можеа да направат...

Фатиме Фетаи и Ленче Ристовска ќе бидат сведоци на Катица Јанева...

Обвинителите Ленче Ристовска, Фатиме Фетаи, Трајче Пеливанов и Гаврил Бубевски се првите сведоци на второобвинетата во аферата „Рекет“ Катица Јанева. Четворицата сведоци ќе сведочат...

Продолжува „Рекет“: Сопругот на Марина Туцаковиќ ќе сведочи дали на Боки...

Денеска продолжува „Рекет“. Како сведок е најавен Фута Радуловиќ, сопруг на најпознатиот српски текстописец Марина Туцаковиќ. Тој треба да потврди дека на Бојан Јовановски,...

Бишевац: Рекет е производ на владеењето на СДСМ и Заев –...

Случајот Рекет и Катица Јанева беа последната шајка практично во ковчегот во таа некаква граѓанска идеја на Шарената револуција. Нема и не може да...

Хибриден режим на дело: Уредникот на Инфомакс осуден на 6 месеци...

За разлика од случајот „Рекет“, „Поткуп“ и „Глобал“, „Пуч“ случајот во кој главниот и одговорен уредник на Инфомакс, Александар Митовски беше обвинет за оддавање...

Шоферот на Јовановски: Додека Кичеец беше во домот на Боки, јас...

Стојан Арсовски, кој бил возач на Бојан Јовановски, во сведочењето на денешното рочиште за „Рекет“ објасни дека најпрво бил негов шофер, а потоа го...

Митовски: Не се знае кој од вас следен ќе му стапне...

Вистината е како шило… Можете да не тужите, судите, неправедно обвинувате ама нашиот производ е вистината, тоа е она кое Инфомакс го нуди на...

Костовски: Вандалски е оштетен билборд на кој јасно се покажува дека...

Во Бутел кај кружниот тек вандалски е оштетен билборд на кој јасно се покажува дека Зоран Заев е криминалец кој зема рекет и мито,...

ПУ, ПУ, НЕ ВАЖИ: „Пандорината кутија“ на Боки се замандали уште...

Дали случајот „Рекет“ не смее да има ништо заедничко со политиката и се претвора ли целиот случај во обична фарса? Овие две прашања се...

Тодоровиќ, Дејан Панделески и Јовче Ременски нема да сведочат за „Рекет“,...

Бојан Јовановски познат уште како Боки 13 ги повлекол од листата на сведоци бизнисменот и ексградоначалник на Центар Владимир Тодоровиќ, синот на осомничениот бизнисмен...

Популарно