22 C
Скопје
петок, август 7, 2020
Tags РЕИСОТ СУЛЕЈМАН РЕЏЕПИ

Ознака: РЕИСОТ СУЛЕЈМАН РЕЏЕПИ

Обвинителство ќе проверува дали може стражарно да го приведе реисот Реџепи

Обвинителството ќе испитува дали се исполнети законските основи за стражарно да го приведе поглаварот на ИВЗ, Сулејман Реџепи кој досега неколку пати не се...

Реисот Сулејман сака нешто да ви каже: Граѓаните масовно да излезат...

ИВЗ го смени ставот. Иако Реисот Сулејман Реџепи на 23 април рече дека нема да повикуваа на гласање, институцијата со која тој раководи излезе...

Никој да не чепка во Али пашина џамија! Ќе се прелее...

Нема да бидам послушен. Али пашина џамија, никој да не чепка таму. Ќе се прелие чашатаПолитиката сади мразење меѓу верските заедници. Го замолија и...

Поглаварот на ИВЗ под лупа на обвинителството – отворен случај за...

Кривичната пријава за говор на омраза е поднесена за поглаварот на ИВЗ за навредата кон македонскиот народ од Хелсиншки стигна во Јавното Обвинителство и...

Реисот Сулејман Реџепи прослави роденден во познат скопски ресторан со пејачи...

Реисот Сулејман Реџепи вчера го прославил својот роденден во познат ресторан во скопски Сарај, а прославата минала со сите задоволства за гостите, вредни неколку...

Популарно