19 C
Скопје
понеделник, август 10, 2020
Tags референдум

Ознака: референдум

МОЌЕН ВИДЕО СПОТ: Мицкоски го објави Манифестот за бескрајната борба –...

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски објави нов видео спот на својот Фејсбук профил. Во видеото се опфатени цитати од Манифестот на Крушевската Република од...

Ни „Р“ од реформи на УДБ-а: За Заев и Спасовски повеќе...

Поранешниот прв човек на градската организација на владејачкиот СДСМ и актуелен активист на граѓанските движења Трета и Бојкотирам, Љупчо Палевски, вчера ја фрли најсилната...

ВИДЕО: Палевски објави документи од УБК – Заев и Спасовски незаконски...

Љупчо Палевски на прес-конференција открива дека во период пред референдумот биле прислушкувани и следени, новинари, политичари и активисти на движењето „Бојкотирам“. Кодното име на операцијата...

Три дена „предизборен молк“ за аферата со Дака и Заевиот бизнис...

Цели три дена владее целосен „предизборен молк“ молк од власта и засегнатите во разговорите, откако се обелодени дека контроверзниот српски тајкун Миодраг Давидовиќ Дака...

Нова аудиобомба за руските врски за Заев и Paшкоcки: Ви дадов...

Нова аудио бомба која се појави на „ЈуТјуб“ каналот „Раце Лепливи“, открива фрапантни сознанија и сомневања за криминал од интернационални рамки во кој се...

Ефтов: Не сакам да бидам ниту сорос ниту гулаш новинар, сакам...

Јас мислев и се уште мислам дека сум многу јасен, но никогаш не е вишок уште еднаш јасно да се бетонираат работите. Ако сакав...

Македонскиот народ кажа што мисли за преспанската капитулација – Како ќе...

Американската амбасадорка Брнс неповикана дава оценки за "успешноста" на досегашниот парламентарен состав и како тие тоа го направиле за "доброто" на граѓаните на Македонија. Брнс...

НЕ ПЛАЧАТ НА ФЕЈСБУК, ТУКУ СЕ БОРАТ: Каталонци во редици чекаат...

Стотици лица стојат во редови пред судовите во Каталонија за доброволно да признаат „вина“ за организирање и учествување во референдумот за независност во 2017...

Колумна на Гордана Силјановска: ЗВУКОТ НА ТИШИНАТА

Како пак да го слушам триесетсептемврискиот звук на тишината. Убав и моќен е како во песната на Сајмон и Гарфанкел. Ако тогаш, тука и...

Дурловски: Беше гласен молк и единствениот светол ден во поновата македонска...

Беше гласен молк и единствениот светол ден во поновата македонска историја. #30тиСептемвриЕМојотДатумЗаПрепорака Фејсбук објава на македонскиот оперски пејач Игор Дурловски кој во 2017 година беше...

Популарно