27 C
Скопје
сабота, јули 11, 2020
Tags Ребаланс

Ознака: Ребаланс

Вонредна седница на Владата најверојатно попладнево: Подготвен ребалансот на буџетот

Владата најверојатно попладнево ќе одржи вонредна седница, на која како единствена точка ќе се најде предлог за ребаланс на државниот буџет, кој веќе бил...

Нема да се гради Универзална сала, Владата ги одзема парите

Владата предводена од Зоран Заев ги одзема парите предвидени за изградба на Универзална сала. Министерството за финансии, со ребалансот, ги укина парите за обновата предвидени...

Иванов го потпиша ребалансот на буџетот

Претседателот на Република Македонија Ѓоргe Иванов вчера, во рамки на законскиот рок, го потпиша ребалансот на буџетот, потврдија за МИА од Кабинетот на претседателот. Ребалансот...

Невенка Стаменковска: СДС со ребалансот на буџетот удри и врз лицата...

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Невенка Стаменковска  Почитувани, Со ребалансот на буџетот СДС удри и по најранливата категорија на граѓани, врз децата и...

Милошоски: Пратениците на СДС од Охрид не прифатија амандман за исплата...

Би сакал во име на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“, да искажам едно разочарување, не толку од пратениците од  ДУИ или од...

СДСМ со реплики ја блокира амандманската расправа на Комисијата за финансирање...

На денешната амандманска расправа на Комисијата за финансирање и буџет на која се резгледуваат амандманите поднесени за ребалансот на Буџетот за 2017. година, мнозинството...

Популарно