5.6 C
Скопје
недела, март 29, 2020
Tags Разрешување

Ознака: Разрешување

Трас трас судство: Јово Вангеловски жртва на „превара“

Врховниот суд на вчерашна седница ја одби жалбата на екс претседателот на Врховен и ја потврди одлуката на Судски совет за негово разрешување. -Жалбениот совет...

ВИДЕО: Заев најави разрешување на судиите кои намерно ќе застарат предмети

Судиите кои намерно ќе застарат предмети, како што имаме случаи во Врховниот суд, но и во други судови во државава по автоматизам ќе бидат...

Митовска кон Ацевски: Која е улогата на заменичката кога веќе ја...

Зошто сè уште постои дополнителен заменик министер во труд и социјала, ако веќе нема технички министер и која е улогата на заменичката, праша пратеничката...

Ванковска: Окупаторот е сега дома и ова е пострашен облик на...

Универзитетската професорка Билјана Ванковска на својот Фејсбук профил го коментира скандалозното разрешување на министерката за труд и социјална политика, Рашела Мизрахи поради користење на...

И на таблата во МОН стои Република Македонија: Ќе бара ли...

Дали техничкиот премиер Оливер Спасовски која бараше разрешување на Рашела Мизрахи од министерската позиција во министерството за труд и социјлана политика, ќе бара разрешување...

Јовановски: Името Рашела Мизрахи е испишано на камен, на македонски и...

Името Рашела Мизрахи е испишано на камен, на македонски и на еврејски јаик, за век и веков – напиша на својот Фејсбук профил актерот...

Михајловски: Очигледно дека пајакот на главата, му го изел мозокот и...

Не престануваат реакциите на јавноста за разрешувањето на Рашела Мизрахи од функцијтата министерка за труд и надворешна политика, по предлог на техничкиот министер Оливер...

Тоа се тие двојни стандарди: Дали министерката Ангеловска ќе бара разрешување...

Ќе побара ли министерката за финансии Нина Ангеловска разрешување на директорката на УЈП, Сања Лукаревска? Ова прашање е многу легитимно да се постави откако техничкиот...

Димитров бара од Спасовски да ја разреши Мизрахи бидејќи ја тргнала...

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров денеска на прес конференција реагираше на, како што рече, грубото прекршување на Договорот од Преспа Може на техничката министерка...

Панчевски: Политички прогон врз неистомисленици и борци за правда!

Го измислија АКМИСОТ како криминал на годината и ме линчуваат веке три години, нејасно останува која е штетата од овој АКМИС како се повредени...

Популарно