14.8 C
Скопје
недела, март 29, 2020
Tags разговор

Ознака: разговор

Милошоски објави aудиo бомба за Заев: Му помагавме на Боки 13...

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски на собраниската Комисија за европски прашања штотуку презентираше аудио снимка на која по се изгледа може да се препознае...

Разговорот на Груевски и Јанакиески модифициран на 14 август 2013 година

На денешното рочиште за предметот „Насилство во Центар“ одбраната го испитуваше вештакот Мирослав Котевски, доктор по технички науки. Тој истакна дека снимката доставена до...

Грчките медиуми објавија дел од разговорот на премиерите: „Здраво јас сум...

Грчките медиуми објавија дел разговорот што го водеа премиерите на Македонија и на Грција, Зоран Заев и Кирјакос Мицотакис за време на нивната прва...

Чифлиганец: Таков наводен разговор се нема случено, попатно е спомнувањето на...

Рекација на проф. д-р Ванчо Чифлиганец во врска со новите објавени снимки од разговори. -Би сакал одговорно да ѝ соопштам на јавноста дека таков наводен...

Вознемирен функционер на СДСМ му се јавува на уредник: Снимај, Македонија...

Претседателот на СДСМ Кичево, Игор Лазаревски, незадоволен од напис за него му се јавува на уредник на порталот „Охридскај“ на телефон и го тера...

Во судот се пуштаа разговори: Пешевски и Јанакиески со Кинезите заштедиле...

На денешното рочиште на предметот „Траекторија” се слушаше разговор помеѓу поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски и министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески, поврзан со...

Што велат родителите, а што слушаат децата?

Кога родителите разговараат со детето, тие често не размислуваат за тоа што точно детето слуша. Вообичаените изјави како „Немој да одиш таму“ или „Не го...

Остави идеален впечаток на прв поглед!

Универзални совети за сите! Делуваат насекаде, во секое време и со сите жени. Читајте внимателно! Важна забелешка: овие совети не се за типови кои изгледаат како...

Популарно