27 C
Скопје
петок, јуни 5, 2020
Tags Раул Гонзалез

Ознака: Раул Гонзалез

(ВИДЕО) Гонзалез: Заминувам тажен, моето срце е Вардар!

Раул Гонзалез го заврши својот престој во Вардар, сепак е сеуште во Македонија поради обврските кон црвено-жолтата селекција со која го чека бараж двомеч...

Гонзалез: Игравме под притисок, Вардар остана лидер во групата

Тренерот на Вардар, Раул Гонзалез по тешкиот меч со Пик Сегед во кој „црвено-црните“ победија со 34:30 не го криеше своето задоволство. – Им честитам...

Раул: Посакуваме победа за да можеме добро да почнеме на првенството

Македонската ракометна репрезентација претпладнево во „Арена Загреб“ го одржа првиот тренинг и единствен тренинг пред дуелот со утре со Словенија во „Арена Загреб“. Македонската ракометна...

Крај на една ера на Вардар: Раул Гонзалез заминува во Франција

Тренерот на европскиот првак Вардар, Раул Гонзалез најверојатно на крајот од сезоната ќе го напушти македонскиот клуб и ќе се пресели во ПСЖ. Оваа информација...

Гонзалес го објави поширокиот список за дуелите со Чешка и со...

Селекторот на македонската ракометна репрезентација Раул Гонзалез, денеска го објави поширокиот список од 28 ракометари на кои ќе смета за последните два квалификациски натпревари...

ОБЈАВЕН СПИСОКОТ: Гонзалес ги врати Ристовски, Јоновски и Прибак во репрезентацијата

Селекторот на македонската репрезентација, Раул Гонзалез го објави поширокиот список за квалификациските натпревари против Исланд за пласман на ЕП во Хрватска. Гонзалес во националниот тим...

Популарно