2 C
Скопје
петок, април 10, 2020
Tags Рашела Мизрахи

Ознака: Рашела Мизрахи

Колумна на Рашела Мизрахи: „Сé е очајно, но јас нема да...

Сте го читале ли Бекет ? Еден од основоположниците на таканаречениот „Театар на апсурдот“, кој во својот раскошен творечки опус, генијално и мајсторски застанува...

Мизрахи за најтиражниот израелски весник: Луѓето во Македонија не се антисемитски,...

Најтиражниот весник во Израел „Haaretz“ објави вест поврзана со првиот еврејски министер во Македонија која беше отпуштена откако го користеше старото име на земјата. Рашела Мизрахи...

Митовска кон Ацевски: Која е улогата на заменичката кога веќе ја...

Зошто сè уште постои дополнителен заменик министер во труд и социјала, ако веќе нема технички министер и која е улогата на заменичката, праша пратеничката...

Ванковска: Окупаторот е сега дома и ова е пострашен облик на...

Универзитетската професорка Билјана Ванковска на својот Фејсбук профил го коментира скандалозното разрешување на министерката за труд и социјална политика, Рашела Мизрахи поради користење на...

Колумна на Тодор Петров: ДЕПОРТАЦИЈАТА НА ЕВРЕИТЕ ВО МАКЕДОНИЈА 1943-2020 ГОДИНА

Времето е различно, но идеата е иста... да ги нема... Хипокризијата е доктрина на марионетската влада... Глобално, станува збор за реинкарнација на наци-фашизмот... Од 22...

Јовановски: Името Рашела Мизрахи е испишано на камен, на македонски и...

Името Рашела Мизрахи е испишано на камен, на македонски и на еврејски јаик, за век и веков – напиша на својот Фејсбук профил актерот...

Михајловски: Очигледно дека пајакот на главата, му го изел мозокот и...

Не престануваат реакциите на јавноста за разрешувањето на Рашела Мизрахи од функцијтата министерка за труд и надворешна политика, по предлог на техничкиот министер Оливер...

Собранието ја разреши министерката Рашела Мизрахи поради таблата со натпис Република...

По 3 часот по почноќ Собранието на Република Македонија со 62 гласа „За“ и 26 „Против“ го прифати предлогот на техничкиот премиер Оливер Спасовски...

Апасиев: Коа приучени глуперди ти го водат владиниот пиар, ондак, ничем-изазван,...

Коа приучени глуперди као Коста Петров, Коста Костадинов, Марјан Забрчанец, Бојан Маричиќ, Амон Сра, Џабе Дерала и остала енџиовска багра (која да ја стаиш...

ВИДЕО: Не ја прашувајте Мизрахи, прашајте ја Мила каде е новата...

Техничката министерка за труд и социјална политика, Рашела Мизрахи во обраќањето пред пратениците порача дека хајката против неа која почнала со антисемитски напади, завршила...

Популарно