22 C
Скопје
понеделник, јули 13, 2020
Tags Ракомет

Ознака: Ракомет

Новата сезона на ЛШ, Вардар ја почнува во Брест: Ова е...

Новата сезона во Лигата на Шампионите нашиот ракометен шампион Вардар ја почнува во Брест, Белорусија. Во првото коло од групата во ЕХФ лигата на...

ФОТО: Лазаров во идеалниот тим на ЛШ во последните 20 години!

Данскиот ракометар, Расмус Бојсен продолжува да избира најдобри ракометари, екипи и селекции. Бојсен сега го ибра најдоброт тим во ЛШ во последните 20 години. Данскиот ракометар...

Официјално: Скубе со емотивна порака се прости од Вардар!

Словенечки ракометар Сташ Скубе официјално си заминува од Вардар по крајот на сезоната, тој преку социјалните мрежи со емотивна порака ја потврди разделбата. Денеска плејмејкерот...

Фудбалот најпогоден: Ова се сите спортисти заразени со коронавирус

Блез Матуиди од Јувентус е последниот познат спортист кој е заразен од коронавирусот. Матуиди е вториот играч на Јувентус кој е заразен со овој вирус откако...

Самсоненко: Ќе ги исплатам сите долгови на ракометарите на Вардар!

Сергеј Самсоненко, сопственикот на фудбалскиот и ракометниот клуб Вардар, во изјава за „Фокус“ потврди дека сите долгови кон ракометарите ќе бидат исплатени затоа што...

Ристовски: Мојата цел е да му помогнам на Вардар, не дојдов...

Борко Ристовски до крајот на сезоната ќе биде задолжен за голот на европскиот, македонски и регионален првак, Вардар. Со Вардар имав разговори уште кога беше...

Потврдено: „Министерот за одбрана“, Борко доаѓа во Вардар

По натпреварот против Монпелје, тренерот на македонскиот и европски шампион Вардар, Стефче Алушовски потврди две нови имиња во тимот. Станува збор за репрезентативниот голман Борко...

Алушевски: Вардар е бренд и повторно ќе игра во ЛШ

Ракометарите на Вардар попладневно беа совладани од Порто, а тренерот Стевче Алушовски вели дека, „ова е тешка ситуација, бидејќи имаме премногу повредени играчи, играчи...

Криштопанс го напушти Вардар и потпиша за Фуксе Берлин

Европскиот ракометен шампион, Вардар, веќе подолг период минува низ тежок период, а денес го доби можеби најголемиот удар оваа сезона. Ова се случува само...

Борко Ристовски: Глувците излегуваат на површина во случај на поплави и...

Глувците излегуваат на површина во случај на поплави и земјотреси!! По минималниот пораз од Чешка во второто коло од групната фаза на ЕП 2020, за...

Популарно