0.8 C
Скопје
понеделник, јануари 20, 2020
Tags Радмила Шеќеринска

Ознака: Радмила Шеќеринска

Шекеринска и Пендаровски планираат да ја расформираат специјалната единица “Волци”!

Претседателот Стево Пендаровски и министерката за одбрана Радмила Шекеринска, планираат да го расформираат армискиот Полк за специјални операции, објавува  универзитетски професор, Александар Нацев. Како што...

ВИДЕО: Героски потсети како Заев и Шекеринска ветуваа дека никогаш нема...

Новинарот Бранко Героски при гостувањето на „24 Анализа“ потсети што говореа Зоран Заев и Радмила Шекеринска пред да дојдат на власт што ветуваа на...

Александар Пандов: Радмило, каде се парите од рекетот?

Политичкиот аналитичар Александар Пандов на својот Фејсбук профил пишува дека во ниеден момент немал двоумење дека министерката Радмила Шекеринска има важна улога во рекетарската...

Толку многу гнев во една навидум кревка жена… жално

Лажеме, крадеме и имаме вошки. Можеби не носиме лобутинки, Пради и Лиј Витони, но мирно спиеме, дури и на тавани, и немаме посебна потреба...

Пандов: Точно ли е дека Боки и поднесувал на Рада детален...

По настаните од 27 април истрагата веднаш беше растрчана да ги обезбеди снимките од безбедносните камери во собранието, а истите подоцна Рускоска при судењето...

Пандов: Шеќеринска при очи и уши не прави слепи и глуви!

Се јави ,,Светата Крава” Шеќеринска, Вистина се јави! Оваа при очи и уши не прави слепи и глуви! Сите слушнавме дека истиот ден кога Боки...

Шекеринска: Снимките не се сечени, лепени и монтирани

Законот важи за секој од нас посебно и ние сите им даваме поддршка и очекуваме сите други институции да си ја завршат својата работа....

Нова бомба за утре: Заев и Шекеринска се дружеле со сите...

Колку и да нeгиpa, Зоран Заев морал да знае што се случува во неговиот двор, особено по информацијата дека во посед на италијанскиот новинар...

Шекеринска: Да не се става знак на еднаквост меѓу криминалците и...

Десетина минути по премиерот Зоран Заев, на социјалните мрежи се огласи и вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска со идентична порака дека „граѓаните...

Шекеринска: Прво борба со криминалот, па избори

Опозицијата десет пати ќе зборува за избори, само да го избегне клучниот предизвик како да обезбедиме сите да одговараат за криминал и да се...

Популарно