13.6 C
Скопје
среда, ноември 13, 2019
Tags Радмила Шеќеринска

Ознака: Радмила Шеќеринска

Шекеринска: Прво борба со криминалот, па избори

Опозицијата десет пати ќе зборува за избори, само да го избегне клучниот предизвик како да обезбедиме сите да одговараат за криминал и да се...

Зеколи до Шекеринска: Рада-мууу-муууу

Аналитичарот Арсим Зеколи на Твитер ги коментира случувањата околу изјавата на Радмила Шекеринска и државниот бизнис кој го доби вицепремиерот Кочо Анѓушев. https://twitter.com/ArsZek/status/1159111618900500480 https://republika.mk/vesti/makedonija/shekerinska-za-reket-nikoj-ne-e-sveta-krava/ Извор:Република.мк

Героски: Јас сум виновен за бегството на Груевски, а Шеќеринска е...

Жал ми е што не сме се разбрале со министерката Радмила Шеќеринска. И лут сум што таа ме амнестира од евентуалната вина за бегството на...

Инсинуации поткрепени од „рекла казала“: Шеќеринска се оградува од Рекет

Министерката Радмила Шеќеринска нема намера да ги демантира информациите за нејзина директна или индиректна инволвираност во случајот „Рекет“, за што последен прашањето го отвори...

Шекеринска за „Рекет“: Никој не е света крава

Случајот „Рекет“ покажа колку повеќе ништо не е исто, бидејќи пред три години граѓаните шепотеа за наводи за рекет и се плашеа гласно да...

Македонците во Малта до Шеќеринска и Димитров: Кого избравте за почесен...

Македонците на Малта, кои ги има над 10 илјади се збунети од одлука на Владата на Република Македонија да го именува извесен Метју Феник...

ВИДЕО: Шекеринска очекува сајбер-упадите да продолжат

Разговорите на премиерот Заев со руските „комичари“ и измамници не ја ставиле во ризик безбедноста на земјата, смета министерката за одбрана Радмила Шекеринска, но...

Шекеринска: Се води специјална војна за да се загрози патот на...

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска, коментирајќи го случајот телефонските разговори на премиерот Зоран Заев со руските пранкери, денеска рече дека мора да се навикнеме...

Шекеринска: Ако прислушкувавме како Мијалков, тогаш разговорот на Заев можеше да...

Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска, смета дека службите не можеле да реагираат за да се спречи разговорот на премиерот Зоран Заев со лажните Столтенберг...

(ФОТО) Шекеринска се декларира како Северномакедонка

Вториот човек во СДСМ и Владата, Радмила Шекеринска на својот Фејсбук профил за средбата во Брисел со генерал на НАТО се претставува како северномакедонска...

Популарно