0.8 C
Скопје
понеделник, јануари 20, 2020
Tags Радмила Шеќеринска

Ознака: Радмила Шеќеринска

Шекеринска: Се надевам дека приемот во НАТО нема да влијае на...

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска изрази надеж дека приемот на нашата држава во НАТО нема да влијае на најавените предвремени параламентарни избори. Одговарајќи на...

Нацев: Изјавата на Шекеринска е чист популизам и предизборен маркетинг –...

Денешната изјава на министерката за одбрана не беше ништо друго освен чист популизам и предизборен маркетинг, ова преку Фејсбук статус го истакнува Универзитетскиот професор...

Шекеринска: За две и пол години држава не се менува, ама...

ЗА НЕА РЕФОРМИТЕ НЕ СЕ ПРИЧИНА ЗА НЕДОБИВАЊЕТО ДАТУМ Вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска смета дека реформите не се причина за недобивање датум...

Шекеринска: За нас никогаш ништо не одело лесно

За нас никогаш ништо не одело лесно, напиша денеска министерката за одбрана Радмила Шекеринска на „Фејсбук“. Направивме сè и заслуживме почеток на преговорите со Европската...

Шекеринска: Од наша страна нашите обврски се завршени

Коалициските партнери, кои стојат зад Владата имаат консензус по двете стратешки прашања – членство во НАТО и членство во ЕУ. Покажавме дека и на двата...

Заев: „Бомбата“ со Шекеринска покажа колку сме принципиелни

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот вицепремиер за евроинтеграции...

Геровски: „Началничке“, те послуша ли Фатмир?

Разбирам зошто Радмила Шеќеринска во 2013 година имала потреба да инсистира членовите на ДИК да гласаат според законот и според сопствената совест. Се сеќавам...

Шекеринска се огласи за „бомбата“ која и ја објави Ел Чека...

Министерката за одбрана, Радмила Шеќеринска, објави статус на својот официјален Фејсбук профил во кој го коментира новообјавениот прислушуван разговор, каде се слуша нејзиниот глас. Во...

Пандов: Ја слушаме Рада во нова „бомба“, каде за слична ситуација...

Сите сме во грч и исчекување, Вилма Рускоска конечно да ни ја објасни улогата на потпретседателката на Влада и СДСМ, Радмила Шеќеринска или кај...

Аудио „бомба“ за Шекеринска: Дали Рускоска ќе ја повика да одговара...

Дали обвинителката Вилма Рускоска ќе ја повика Радмила Шекеринса да одговара за противправно влијанија врз членнови на ДИК откако Шеќерим Ахмети, познат како Ел Чека,...

Популарно