1 C
Скопје
среда, јануари 22, 2020
Tags Радмила Шеќеринска

Ознака: Радмила Шеќеринска

Шекеринска: Македонија има што да му соопшти на генералниот секретар на...

Македонија има што да му соопшти на генералниот секретар на Северноатлантската алијанса, за шест месеци постигнавме повеќе отколку претходните години, изјави вицепремиерката и министерка...

Шекеринска: Приоритетите за Теарце, ќе се одлучуваат во Теарце

Заврши времето кога некој министер во три часот наутро можеше да се јавува по телефон и да кажува свои идеи што да биде приоритет...

Интервју на Шекеринска за Само вистина на Канал 5 ТВ

Интервју на заменик претседателката на СДСМ, Радмила Шекеринска за емисијата Само вистина на Канал 5 телевизија... Извор: СДСМ

Шекеринска и СДСМ со закани и нови кризи сака да ја...

Заменик-претседателката на СДСМ, Радмила Шекеринска во вчерашното гостување на Телевизија 24 се закани дека доколку доколку не се стави на дневен ред точката за...

Средба на Заев со амбасадорите

Лидерот на СДСМ Зоран Заев, придружуван од заменик претседателката Радмила Шекеринска, денеска се сретна со амбасадорите на Германија, на Велика Британија, на Шведска и...

Интервју на Шекеринска за емисијата 200 на Алсат-М ТВ

Интервју на заменик претседателката на СДСМ, Радмила Шекеринска за емисијата 200 на Алсат-М телевизија    

Божиновска: Македонците немаат проблем со Албанците, ниту пак Албанците со Македонците...

Македонците немаат проблем со Албанците, ниту пак Албанците имаат проблем со Македонците, се наоѓаме во територија каде идеално и совршено се разбираат на многу...

Има ли храбар во СДСМ да им каже дека народот ги...

Од СДСМ повторно пуштаат соопштенија во кои по навика „сервираат„ лаги. Овој пат сервираат лаги како „новогодишна трпеза“ на македонските граѓани. Ветуваат дека ќе даруваат...

Популарно