5.6 C
Скопје
среда, јануари 29, 2020
Tags Радмила Шеќеринска

Ознака: Радмила Шеќеринска

Шекеринска-Матис: Не сакаме да ве видиме запрени пред вратите на НАТО

Македонија и САД имаат цврсто стратешко партнерство. САД ги ценат чекорите кои Македонија ги презема кон НАТО и не сакаат да ја видат државата...

ГРУБИ ПРИЗНА: Заев и Ахмети го договорија, Јас и Шекеринска го...

Мозоците на крвавиот четврток се Артан Груби и Радмила Шекеринска, обелодени пратеникот Груби во гостување на телевизијата Алсат М. -И на крај контактиравме јас и Радмила...

Софија Куновска: За новиов правец „зајорадаризам“ ќе биде потпрашана и она...

„За новиов правец „зајорадаризам“ ќе биде потпрашана и она нешто или и натаму за Богородица ќе си ја рачунаме?”, пишува иронично Софија Куновска, поранешната...

Шекеринска: Фокусирани сме на наоѓање решение, покана за НАТО и преговори...

Во овој период сме фокусирани на планот А, а тоа е наоѓање решение, наоѓање на шанса да ги почнеме преговорите со Европската унија и...

Заев нема поим што прави Шеќеринска – Првпат слушал за скандалот...

Премиерот Зоран Заев не знае дека веќе два месеци во Вашингтон престојува одбрамбено аташе без да биде именуван со потпишан Указ од претседателот Ѓорѓе...

Шекеринска: Инвестираме во добри односи со сите соседи, вклучително и Грција

Во тек се разговорите со Грција, двајцата министри се во Виена, сакаме да се надеваме и ќе направиме се Македонија да биде конструктивна и...

ДВОГЛЕД: Шекеринска префрлена на Ургентен – ѝ залетнал фастак

Вистинска драма се случила попладнево во Министерството за одбрана, кога на министерката Радмила Шекеринска и залетнал неизлупен фастак во грлото, информираат за „Република“ вработени...

Шекеринска-Џаникли: Македонија и Турција се две пријателски и братски земји меѓу...

Министерка за одбрана Радмила Шекеринска денеска престојува во официјална посета на Република Турција. Посетата се реализира на покана на министерот за национална одбрана на Турција, Нуретин...

Министерството за одбрана наместо опрема за војската, набавува луксузно возило од...

Министерството за одбрана како и целата влада секојдневно влегува од скандал во скандал. Имено неверојатни 187 илјади евра од буџетот на министерството за одбрана...

Бранко Манојловски: Шеќеринска има албански корени

Вешто избегнувајќи го одговорот на прашањето на Ефтов во повеќе наврати сепак на крајот одговори  на прашањето „Дали прабаба и на госпоѓата Р.Ш. била Албанка?“,...

Популарно