19 C
Скопје
понеделник, јули 13, 2020
Tags Радмила Шеќеринска

Ознака: Радмила Шеќеринска

Шеќеринска: По потпишувањето на Преспанскиот договор, Грците нема да скандираат „Македонија...

Скандирањата на воената парада во Солун против Договорот од Преспа не е во духот на пријателство и создавањето добрососедски односи, оцени вицепремиерката и министер...

Дали на Шекеринска и се поважни фирмите блиски до власта отколку...

Утрово околу 6:30 часот, на релацијата Пробиштип-касарна „Илинден“ се запали автобус на АРМ. Автобусот возел на релација Пробиштип – касарната „Илинден“, a според неофицијални...

Професионален војник до Шекеринска: Министерке, ќе останете без стража, само пари...

Професионален војник, Албанец, ѝ се обраќа на министерката за одбрана Радмила Шекеринска, за да ја запознае со мизерните услови во кои работат војниците на...

Шекеринска: Амандманите никој нема да ги пишува зад затворени врати

Амандманите никој нема да ги пишува зад затворени врати, изјави вицепремиерката и министерката за одбрана, Радмила Шекеринска на денешната прес-конференција во врска со усвоениот предлог...

Шекеринска: На предвремени избори ќе обезбедиме 2/3 мнозинство за промена на...

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска, на прес-конференција во Владата, најави дека в четврток започнуваат преговорите за членство во НАТО, по поканата добиена по...

Зеколи до Шекеринска: Ајде, златна, давај оставка заедно со Бујар

„Додека Шеќеринска ликува за Османи и правда, да ја потсетиме малку дека во нејзино владеење (со ДУИ) се случи Сопот, убиство на НАТО војници,...

Најчевска побара затвор и за Заев и Шекеринска: Се гонат само...

Драги мои актуелни властодржци, со ова покажувате дека вие не го срушивте диктаторскиот режим, туку само станавте нови корисници на истиот, пишува професорката и...

Војниците ќе добијат нови чизми

Членството во НАТО не ни е само политичка цел, туку и шанса македонската Армија да функционира подобро, а нејзините припадници да имаат подобри услови...

Куновска: Само Кили ја има точната реплика за Рада во овој...

Актерката Софија Куновска, поранешен висок функционер во СДСМ, претседател на Градската организација на партијата, функција која ја напушти поради револт од „аграрните” политики кои...

(ВИДЕО) Шекеринска му прати порака на Заев: Не дозволуваме да се...

Вицепремиерката и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска, во нејзиното синоќешно гостување во 1 ТВ, се чини му испрати порака на премиерот Заев кој претходно...

Популарно