5.3 C
Скопје
недела, декември 8, 2019
Tags Радмила Шеќеринска

Ознака: Радмила Шеќеринска

Шекеринска за граѓаните кои протестираат против промена на името: Тоа не...

Министерката за одбрана на Република Македонија и вицепремиерка во владата на Заев, Радмила Шекеринска, го повтори ставот на Владата дека народот кој го претставува...

Шекеринска во Брисел на средби со колегите од земји членки на...

Во пресрет на Самитот на НАТО, вицепремиерката и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска во Брисел имаше средби со колегите од земјите членки - Германија, Белгија, Холандија...

Палчо распали по Шекеринска: Еве зошто не бутате во НАТО, зошто...

„Ајде Радо бела Радо, зошто на Македонците кои те плаќаат го криеш #ПЕСКО, безбедносниот проект на ЕУ кој се случува сега во моментов, гу*ко расипана,...

„Алфа“ ексклузивно открива што има во дописот на амбасадорот Наумовски до...

Ниту бил предвиден во составот на делегацијата на министерката Радмила Шекеринска ниту било возможно самоиницијативно да се појави на средбите со што би покажал...

Шекеринска-Матис: Не сакаме да ве видиме запрени пред вратите на НАТО

Македонија и САД имаат цврсто стратешко партнерство. САД ги ценат чекорите кои Македонија ги презема кон НАТО и не сакаат да ја видат државата...

ГРУБИ ПРИЗНА: Заев и Ахмети го договорија, Јас и Шекеринска го...

Мозоците на крвавиот четврток се Артан Груби и Радмила Шекеринска, обелодени пратеникот Груби во гостување на телевизијата Алсат М. -И на крај контактиравме јас и Радмила...

Софија Куновска: За новиов правец „зајорадаризам“ ќе биде потпрашана и она...

„За новиов правец „зајорадаризам“ ќе биде потпрашана и она нешто или и натаму за Богородица ќе си ја рачунаме?”, пишува иронично Софија Куновска, поранешната...

Шекеринска: Фокусирани сме на наоѓање решение, покана за НАТО и преговори...

Во овој период сме фокусирани на планот А, а тоа е наоѓање решение, наоѓање на шанса да ги почнеме преговорите со Европската унија и...

Заев нема поим што прави Шеќеринска – Првпат слушал за скандалот...

Премиерот Зоран Заев не знае дека веќе два месеци во Вашингтон престојува одбрамбено аташе без да биде именуван со потпишан Указ од претседателот Ѓорѓе...

Шекеринска: Инвестираме во добри односи со сите соседи, вклучително и Грција

Во тек се разговорите со Грција, двајцата министри се во Виена, сакаме да се надеваме и ќе направиме се Македонија да биде конструктивна и...

Популарно