4.3 C
Скопје
среда, декември 11, 2019
Tags Радмила Шеќеринска

Ознака: Радмила Шеќеринска

Илиевски за резилот на Шекеринска: Ќе далдисам некој ден, жими све,...

„Е не можам, жими све ќумрам :))))))))))))))) Ќе далдисам некој ден од смеење, жими све, не е на арно ова :))))))))))))))) Еве го авионот...

ФОТО: Катастрофален гаф на Шекеринска со македонското знаме

Вчера Зоран Заев, Радмила Шекеринска и Талат Џафери имаа несекојдневно искуство и видоа како функционира комплексниот систем за одржување на безбедноста на НАТО алијансата...

Шекеринска се пофали на Фејсбук: Македонското знаме во Лондон на јарбол...

Гордост! Знамето на нашата татковина кренато на јарбол во Лондон, во пресрет на Самитот на НАТО. Заедно со останатите 29 членки. Вредеше!, напиша министерката...

Шекеринска: Можно е да ги одложиме изборите

Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска, остава простор за можно одлагање на предвремените парламентарни избори, кои треба да се одржат на 12 април, во зависност...

ВИДЕО: Заев призна кој му го пишувал говорот за пред жените...

Во западниот свет политичарите ги пишуваат самите премиери или нивните советници и ПиАр експерти. Во Македонија говорите на премиерот ги пишуваат вицепремиери. Во случајов...

Ивор Мицковски: Демек не заболе нас дали маж, жена или дете...

По изјавата на вицепремиерката и министерка за одбрана, Радмила Шеќеринска дека 4 жени во Владата имаат повеќе буџет од сите мажи, поранешниор прв човек...

Скапата физибилити студија не се важи: Шекеринска не го дава Центарот...

Продолжуват нејаснотиите околу јавното приватно партнерство меѓу Владата и компанијата „Свидиш хеликоптер консорциум“ од Шведска за формирање на хеликоптерска единица за медицински цели. Ова посебно...

Шекеринска: Се надевам дека приемот во НАТО нема да влијае на...

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска изрази надеж дека приемот на нашата држава во НАТО нема да влијае на најавените предвремени параламентарни избори. Одговарајќи на...

Нацев: Изјавата на Шекеринска е чист популизам и предизборен маркетинг –...

Денешната изјава на министерката за одбрана не беше ништо друго освен чист популизам и предизборен маркетинг, ова преку Фејсбук статус го истакнува Универзитетскиот професор...

Шекеринска: За две и пол години држава не се менува, ама...

ЗА НЕА РЕФОРМИТЕ НЕ СЕ ПРИЧИНА ЗА НЕДОБИВАЊЕТО ДАТУМ Вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска смета дека реформите не се причина за недобивање датум...

Популарно