16.5 C
Скопје
понеделник, октомври 14, 2019
Tags Радмила Шеќеринска

Ознака: Радмила Шеќеринска

Заев: „Бомбата“ со Шекеринска покажа колку сме принципиелни

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот вицепремиер за евроинтеграции...

Геровски: „Началничке“, те послуша ли Фатмир?

Разбирам зошто Радмила Шеќеринска во 2013 година имала потреба да инсистира членовите на ДИК да гласаат според законот и според сопствената совест. Се сеќавам...

Шекеринска се огласи за „бомбата“ која и ја објави Ел Чека...

Министерката за одбрана, Радмила Шеќеринска, објави статус на својот официјален Фејсбук профил во кој го коментира новообјавениот прислушуван разговор, каде се слуша нејзиниот глас. Во...

Пандов: Ја слушаме Рада во нова „бомба“, каде за слична ситуација...

Сите сме во грч и исчекување, Вилма Рускоска конечно да ни ја објасни улогата на потпретседателката на Влада и СДСМ, Радмила Шеќеринска или кај...

Аудио „бомба“ за Шекеринска: Дали Рускоска ќе ја повика да одговара...

Дали обвинителката Вилма Рускоска ќе ја повика Радмила Шекеринса да одговара за противправно влијанија врз членнови на ДИК откако Шеќерим Ахмети, познат како Ел Чека,...

Шекеринска и Пендаровски планираат да ја расформираат специјалната единица “Волци”!

Претседателот Стево Пендаровски и министерката за одбрана Радмила Шекеринска, планираат да го расформираат армискиот Полк за специјални операции, објавува  универзитетски професор, Александар Нацев. Како што...

ВИДЕО: Героски потсети како Заев и Шекеринска ветуваа дека никогаш нема...

Новинарот Бранко Героски при гостувањето на „24 Анализа“ потсети што говореа Зоран Заев и Радмила Шекеринска пред да дојдат на власт што ветуваа на...

Александар Пандов: Радмило, каде се парите од рекетот?

Политичкиот аналитичар Александар Пандов на својот Фејсбук профил пишува дека во ниеден момент немал двоумење дека министерката Радмила Шекеринска има важна улога во рекетарската...

Толку многу гнев во една навидум кревка жена… жално

Лажеме, крадеме и имаме вошки. Можеби не носиме лобутинки, Пради и Лиј Витони, но мирно спиеме, дури и на тавани, и немаме посебна потреба...

Пандов: Точно ли е дека Боки и поднесувал на Рада детален...

По настаните од 27 април истрагата веднаш беше растрчана да ги обезбеди снимките од безбедносните камери во собранието, а истите подоцна Рускоска при судењето...

Популарно