-2.4 C
Скопје
петок, април 3, 2020
Tags Работа

Ознака: Работа

Овозможена работата на фабриките и за време на полицискиот час за...

Владата соопшти дека за време на полицискиот час што во сабота и недела ќе почнува од 16:00 часот и ќе трае до 05:00 часот...

ПАНИКА ВО МНР: Тројца ризични од „корона“ со денови оделе на...

Тројца македонски дипломати предизвикале паника во македонското министерство за надворешни работи откако колегите дознале дека тројцата биле во контакт со лица и средини кои...

Од утре ќе работат само маркетите и аптеките: Кафулињата и рестораните...

Министерот Венко Филипче  информираше дека Главниот координативен кризен штаб ќе работи во нов состав, на чело со премиерот Спасовски и претставници на други надлежни...

Тимски играч или индивидуалец – во која категорија сте Вие?

Кој е вистинскиот одговор кога сте на интервју за работа? Имате закажано интервју за работата што ја сакате и меѓу останатите прашања, следува она –...

Фриленсери: Работат од каде сакаат, за повеќе работодавци истовремено и немаат...

-Веќе три години, креветот е мојата канцеларија. Работам на интернет, како пишувач на статии од областа на здравјето. Колку ќе работам, толку ќе заработам....

В сабота ќе работат и градинките

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека 14 декември ќе биде работен и за градинките на територијата на државата.МТСП ги извести управите на...

Работа од соништата: Плата од 1.300 евра за спиење

Индискиот стартап „Вејкфит“ (Wakefit) се занимава со здраво спиење и одмор, односно со душеци кои тоа го овозможуваат. Компанијата бара почетници кои би спиеле...

Ако ја мразите работата со која се занимавате, еве кој орган...

Изврушувањето на работните задачи, односно работа која не ја сакате може да биде многу лоша за вашето здравје, а особено сте изложени на ризик...

АВМУ ѝ ја одзеде лиценцата за работа на „1ТВ“

Агенција за медиумите на седница попладнево одлучи да се одземе лиценцата за емитување на 1ТВ телевизијата чиј неформален сопственик е првоосомничениот во предметот „Рекет“...

Скандал на повидок: Во СЈО се работело без почитување на безбедносните...

Со дозвола на Катица Јанева во СЈО со години се работело речиси без да се запазат безбедносните протоколи, тврдат за Канал 5 извори во институцијата. Според...

Популарно