8.8 C
Скопје
вторник, март 31, 2020
Tags Пука Козметика

Ознака: Пука Козметика

Близнаците од „Пука козметика“ пуштени од станица

Рап артистите од „Пука козметика“, Дарко и Жарко Масларковски, кои синоќа на протестот пред Собрание беа уапсени за напад на службено лице и беа...

Полицијата се огласи за апсењето на ,,Пука Козметика”

По промената на името, неколкумина граѓани, во очај, протестираат пред Собранието. Таму се и артистите од познатиот скопски хип хоп состав, Пука Козметика. Додека одеше во...

Популарно