31 C
Скопје
понеделник, јули 6, 2020
Tags пуч

Ознака: пуч

МАКЕДОНИЈА ПЛАЌА: И Соња, сопругата на Зоран Верушевски обештетена со 17.000...

Освен поранешниот разузнавач Зоран Верушевски кој доби 42.000 евра, отштета од државата добила и неговата сопруга Соња. Како што објави „360 степени“, таа од буџетот...

Пандов: Ако докажан шпион како Верушевски добива 42.000 евра наши пари,...

Аналитичарот Александар Пандов на социјалните мрежи прашува ако докажан шпион како Верушевски, поради својата „невиност“ за одлежани 344 дена добива 42.000 евра наши пари,...

Верушевски доби 42.000 евра отштета за „Пуч“

Зоран Верушевски, поранешниот разузнувач и актуелен советник за безбедност на премиерот Зоран Заев доби отштета од над 2, 5 милиони денари за „Пуч“. Верушевски кој...

Верушевски бара оштета од 70 илјади евра од државата

Oштета во вредност од 70 илјади евра за 11-те месеци поминати во притвор бара поранешниот разузнавач и советник за безбедност на премиерот Зоран Заев,...

Разузнавачот се разочарал во СЈО: Заев мирно спие, го замолчал Верушевски

Секако дека е точно дека материјалите му се предадени на господинот Верушевски како што кажаа Ѕвонко Костовски и Ѓорги Лазаревски, но тие формално правно...

Мијалков распали: Сведоците Костовски и Лазарески фатени во тесно

Поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков, денеска во судницата во Кривичниот суд го испрашува сведокот Звонко Костовски во случајот „Таргет-Тврдина“. Костовски заедно со Ѓорѓи...

Боздаг: Турција уапси 80 свои државјани во 18 земји

Турскиот заменик премиер Бекир Боздаг денеска изјави дека турската разузнавачка агенција до сега уапсила најмалку 80 турски државјани во 18 земји. Уапсените се лица кои...

Костовски: СЈО имаше за цел амнестирање од одговорност на Заев и...

СЈО е алатка за политички притисок врз ВМРО-ДПМНЕ управувана од СДС. СЈО од своето основање до денес сите случаи кои ги отвори беа со цел...

ВМРО-ДПМНЕ: Нема ниту една рационална причина за продолжување на мандатот на...

Специјалното јавно обвинителство со откажувањето од случајот „Пуч“, со пуштањето од притвор на Верушевски и со сегашниот атак кон медиумите потврди дека нема ниту...

ВМРО ДПМНЕ : Катица Јанева е срам за правната фела и...

За повеќе од една година, Катица Јанева потроши околу 4 милиони евра, а не направи ниту еден чекор со кој ќе ја увери јавноста...

Популарно