27 C
Скопје
сабота, јули 11, 2020
Tags психолози

Ознака: психолози

Луѓето што доцнат се поуспешни во животот

Ако некои луѓе секогаш доцнат, тоа не мора да значи дека не ве почитуваат. Психолозите тврдат дека постојат два вида луѓе. Првиот вид луѓе...

Бесплатна психолошка помош за настраданите, за нивните семејства и за спасувачите

Настраданите во трагичната несреќа на автобусот од Гостивар, нивните семејства и учесниците во спасувањето ќе добијат можност за бесплатна психолошка помош од лиценцирани психолози. Помошта...

Совет од психолозите кој мора да го прочитате: Како да ја...

По раскинување, нормално е се уште да бидете вљубени во вашиот поранешен партнер. Потребно е време да ја преболите личност која се уште ја...

Совети од психолозите: Ова се „трите двојки“ за среќна врска

Во ова брзо време, се потешко е да се одвојат скапоцени моменти кои ќе си ги посветите само себеси и на својот партнер. Според...

Интелигентните луѓе потешко се вљубуваат

Љубовта секогаш не може лесно да се разбере, како ниту сопствените чувства. Психолозите тврдат дека паметните луѓе потешко се вљубуваат поради неколку причини. 1. Ги...

Популарно