27 C
Скопје
сабота, јули 4, 2020
Tags Протести

Ознака: Протести

Излегуваат на улица: Револтираните „шарени“ подготвуваат нова револуција, овојпат против Заев

Незадоволните членови на „Шарената револуција“ кои во 2015 година ги предводеа протестите против тогашната власт повторно најавуваат дека ќе се активираат. Но, ако пред...

Скpшени споменици, боја на сите страни, каменувани полицајци: Американските „шарени“ исти...

Очите на светот се свртени кон протестите во САД како одговор на убиството во Минеаполис. Се активираше организацијата „Антифа“, потпомогната од Сорос. Сликите кои доаѓаат...

Тасевски: Сакате брзи избори зашто ви е страв, во септември ќе...

Секој ден има по 30 заразени од 150 или 200 тестирани, уште ќе умираат луѓе, вие сте напнале за избори, остро реагира Сашо Тасевски,...

Mилески: Уште шест закони за забрана за протести нема да те...

Не стивнуваат реакциите од јавноста за новите предлог измени на Законот за јавни собири, според кој правото на протести на граѓаните ќе биде доста...

ФОТО: Со новиот закон за јавен собир, власта ќе забранува протести?

Владата и МВР во обид да ги замолкнат граѓаните и нивното уставно загарантирано право на мирно собирање и изразување на мислење преку организирање на...

Протестите ескалираа: Полицијата за прв пат употреби вистинска муниција и водени...

За прв пат од почетокот на протестите во јуни, денеска полицијата употреби вистинска муниција, додека демонстрантите ги напаѓаат со шипки. Полицијата во Хонг Конг денеска...

Зеколи: Спремен сум за протести – Битно е да се разбие...

Политичкиот аналитичар Арсим Зеколи денеска порача дека е подготвен за протести од 2 септември, па натаму. Битно е да се разбие молкот, порача Зеколи. Спремен...

И Павле се откажа од Катица: Ние протестиравме за СЈО, но...

Ние протестиравме во поддршка за СЈО, но никогаш не протестиравме за Катица Јанева, вели поранешниот пратеник и некогашен првоборец на „Шарената револуција“, Павле Богоевски. Ние...

Поради Албанците, на владата на Заев во интерес и се протестите...

Проблемите во Македонија влијаат многу на нас, велат српските експерти, кои будно ја следат ситуацијата во нашата земја со случајот „Рекет“ и вмешаноста на...

Бизнисмен од прилепско распали по власта и повикува на протест: „Бог...

Eстрадниот пејач и бизнисмен од Кривогаштани, Рубинчо Благадуша, упатил допис до порталот Маркукуле во кој упатува жестока критика до власта. Во дописот тој пишува за...

Популарно