-2 C
Скопје
сабота, февруари 23, 2019
Tags Протест

Ознака: Протест

Мајката на исчезнатото момче организира протест: Оливер Спасовски да излезе пред...

Маја Трпковска, мајка на Пино Секундо (26), момчето кое од Скопје исчезна пред 73 дена, организира мирен протест на 25-ти февруари, со почеток од...

ЕСКАЛИРА ПРОТЕСТОТ ВО АЛБАНИЈА: Со солзавец и снајперисти се брани Владата...

Масовните протести на албанската обединета опозиција ескалираа со пробивање на полицискиот кордон пред Владата, скршени врати и прозорци, фрлање молотов коктел и тврди предмети,...

Шумската полиција на протест, министерот Николовски не ги прими на средба

Шумските полицајци веќе со часови протестираат во Скопје, најпрво пред Владата, а потоа пред Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, барајќи средба со министерот...

Во сабота протест во Скопје- повикот наменет за сите оние кои...

На социјалните мрежи се објави повик за протест во сабота. Организаторите наведуваат дека можат да се приклучат сите оние кои сакаат да дишат. Протестот ќе...

Oбид за упад во грчкиот Парламент – десетици повредени завршија во...

За жал уште еднаш тонот на протестот го дадоа екстремни елементи и членови на Златна зора кои во нивниот обид да влезат во Парламентот,...

Хаос во Грција: Демонстрантите викаа „Македонија е грчка“ и тргнаа кон...

Десетици илјади Грци се собраа на протестот против Договорот од Преспа во Атина. Полицијата во еден момент фрли солзавец, кога демонстрантите се обидоа да пристапат...

СДСМ ти ја затвора фабриката и стануваш стечаец, по 12 години...

Социјалните мрежи денеска исполнети со коментари, постови и твитови поради протестот на пазарџиите во Скопје и во Куманово. -Замисли работиш во фабрика и доаѓа СДСМ...

(ВИДЕО) Пазарџиите со порака до Заев: Освести се, одиме со Мицкоски!

Пазарџиите од скоро сите скопски пазари, ги заклучија тезгите и излегоа на протест пред Собранието. Извикувајќи „Уа Бектеши“, „Доле Влада, го соголивте народот“ порачаа...

ВИДЕО: Пазарџиите револтирани од Заев – Освести се, ќе одиме со...

Пазарџиите од скоро сите скопски пазари, ги заклучија тезгите и излегоа на протест пред Собранието. Извикувајќи „Уа Бектеши“, „Доле Влада, го соголивте народот“ порачаа...

Пензионери, социјалци и стечајци на удар од државата: Пазарџиите протестираат, тезгите...

Новиот закон на владејачкото мнозинство на СДСМ со кој се бара од пазарџиите да обезбедат лиценци и им се забранува на пензионерите да продаваат...


Популарно