7 C
Скопје
петок, февруари 23, 2018
Tags Протест

Ознака: Протест

Македонците од Австралија се против Законот за јазиците, Договорот со Бугарија...

„Ние, Македонците во Австралија, сме обединети и единствени во одбрана на името на државата Македонија и идентитетот на македонската нација! Го отфрламе законот за употреба...

Ќе се бара нов инвеститор доколку Веибо се откаже од работење...

Владата не може да дава плати во приватни фирми, но сепак ќе се заземе за решавање на проблемот што го имаат вработените во Веибо...

Работници од „Веибо“ го блокираа патот Крива Паланка – Куманово поради...

Патот  Крива Паланка – Куманово кај населба Грамаѓе е блокиран во двата правца од околу 50 работници во фабриката „Веибо“ поради неисплатени плата, соопшти...

СЕМАКЕДОНСКИ ПРОТЕСТ: На 27 февруари од 18.00 часот во Скопје за...

Македонските заедници во светот по повод годишнината од движењето „За заедничка Македонија“, на 27 февруари 2018 година организираат Семакедонски протест за одбрана на името...

Грците во Патрас на протест под мотото „Македонија е грчка“ на...

Иконографијата на протестите беше видно иредентистичка, голем беше број на присутни кои во униформи на андарти вооружени до заби  протестираа против името Македонија. Симболиката...

Војници во униформи и грчки андарти на протестот против Македонија во...

Истите тие андарти присилно иселија илјадници Македонци од Егејска Македонија до Балканските војни, но и после се до протерувањето на Македонците од Егејска Македонија....

ВО ЖИВО: Почна окупацијата на Атина – Протест „Македонија е грчка“

Автобуси ќе бидат поставени како „бариера“ со цел да се избегне блиска средба помеѓу ултралевичарите и екстремните десничари од „Златна зора“ кои и синоќа...

Митинг во Атина под мотото: „Сега сите заедно, комитите ни се...

По масовниот протест во Солун, грчките организации и здруженија, најавуваат нов собир, но овој пат во грчката престолнина – Атина. Протестот ќе биде насочен...

МАКЕДОНИЈА НЕ Е НА ПРОДАЖБА: Патриотските здруженија побараа оставка од Нимиц...

Со македонски знамиња и транспаренти со пораки, патриотските здруженија вечерва на протест пред Собранието на Република Македонија побараа оставка од медијаторот на Обединетите нации...

Грчките свештеници на протест: Ќе го браниме името Македонија, Скопје нека...

Не отстапуваме од ставот за името и изведените зборови што ја отстапуваат Македонија, но ова е лесно. Тешкото е: може ли да се смени...

Популарно