6.6 C
Скопје
вторник, март 19, 2019
Tags Протест пред Собранието

Ознака: Протест пред Собранието

Протест пред Собранието – Граѓаните испишаа „Македонија е вечна“ (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Група граѓани вечерва го изразија своето незадоволство од постигнатиот договор помеѓу Заев и Ципрас за промена на државното име преку испишување натписи со содржина:...


Популарно