30 C
Скопје
недела, јули 5, 2020
Tags Пропаст

Ознака: Пропаст

Мицкоски: Власта е делегитимирана, и секој нејзин чекор значи дополнително разочарување...

Измамите на власта не поминуваат, и се подлабоко тоне во сопствената жива кал. Оваа власт е делегитимирана, и секој нејзин чекор значи дополнително разочарување...

Митревски: Северната творба нема иднина – ќе пропадне заедно со сите...

Народите создаваат држави и стануваат нации така што се обединуваат околу некои морални и филозофски вредности, било леви или десни. Да речеме: слобода, еднаквост и...

„ОхридСкај“ објави анкета на ОБСЕ: Референдумот ќе доживее вистинско фијаско!

Редакцијата ОхридСкај дојде до официјални анкети на ОБСЕ, кои се однесуваат околу излезеноста за претстојниот Референдум на 30-ти септември. Според анкетите кои ги изврши ОБСЕ...

Зеколи: Доколку референдумот пропадне тоа ќе биде поради коруптократите на власт

Политичкиот аналитичар и коментатор Арсим Зеколи на својот Твитер профил, дава многу интересна анализа за претстојниот референдум, како и за заинтересираните страни околу неговиот...

Чавушоглу: Европа оди кон пропаст – ќе избувнат религиозни војни

Турскиот министер на надворешни работи Мевљут Чавушоглу во коментар на изборите во Холандија, изјави дека Европа оди кон пропаст и религиозни војни. Како што јави...

Еврото ќе го снема за една ипол година

ТЕД МАЛОК, КАНДИДАТ НА ТРАМП ЗА АМБАСАДОР ВО ЕУ Човекот кој најверојатно ќе биде амбасадор на Доналд Трамп во Европската Унија предвидува колапс на еврото...

Популарно