11.8 C
Скопје
понеделник, февруари 24, 2020
Tags промена на време

Ознака: промена на време

Доаѓа циклон кон Македонија, од ноќва времето се менува

УХМР од утре најавува дожд, локално пороен, грмежи и засилен ветер со брзина од над 60 километри на час. Врнежите се очекува да бидат...

Денеска пороен дожд – од утре значителна промена на времето

Времето во земјава ќе биде променливо и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Утринската температура ќе се движи од 11 до 17...

Промената на времето предизивикува болка во телото

Се повеќе луѓе реагираат на промена на времето. Некои од нив тоа го манифестираат преку физички болки, кои најчесто се јавуваат во зглобовите. Сега...

Популарно