18 C
Скопје
среда, февруари 26, 2020
Tags Промена на Уставот

Ознака: Промена на Уставот

Србов: Слабоста на договорот од Преспа е дека даваме сè, а...

Во „Отворено“ на телевизија Алфа гостуваше поранешниот член на извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Србов, кој кажа дека со договорот од Преспа за промена...

Никовски: Историски срам се тешките измами на нашите капитуланти дека Грција...

Сите тешки измами и манипулации на нашите капитуланти дека Грција прифатила дека сме ние Македонци, се историски срам. Нашата најголема грешка е зошто дозволивме...

Професор на Кралски универзитет: Мизерија – Банда уличари со странски пари...

„Мизерија – ми се лоши кога ке помислам што направивте и кого поддржавте. Банда уличари со странски пари ви го испраа мозокот да мислите...

Росоклија упати четири пораки: Некомпетентни, корумпирани, зли… можат да направат секаков...

Професорот Горазд Росоклија преку својот Фејсбук профил во овие два дена упати неколку пораки во врска со расправата во Парламентот каде се дебатира за промена на Уставот со...

Николоски го потсети Димитров на неколку негови изјави – Уставното име...

Во емисијата „Топ Тема“ на Телма телевизија вечерва гостуваа министерот за надворешни работи Никола Димитров и потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, кој се повика на...

Заев со коментар по цврстиот став на Иванов: Тој што треба...

Ако нашиот претседател Ѓорге Иванов повторно не го потпише Договорот за името со Грција, тогаш ќе има референдум, кој ќе се одржи на крајот...

ОВА СЕ ЕТАПИТЕ: Еве што треба да се спроведе по евентуално...

Во продолжение на текстот од основата на договорот, што се очекува да биде потпишан во Преспа до крајот на неделава, до кој дојде Алсат од...

Заев не се откажува од „Илинденска Македонија” – решението е достоинствено,...

Премиерот Зоран Заев изјави дека предлогот „Илинденска Македонија“ не отпаѓа и дека треба да му се даде шанса на истиот. „Прифативме промена на Уставот затоа...

„Коха диторе“: Финален договор бара и промена на Уставот

Од Приштина би можело да се бара да го смени Уставот, за да може да излезе во пресрет на конечен договор со Белград, пишува...

Промената на уставното име е главната разлика меѓу Скопје и Атина

Грчкото барање за промена на уставното име и 17 мај како датум што може да биде клучен за евентуално решение доколку се одржи средба...

Популарно