18 C
Скопје
вторник, јули 17, 2018
Tags Промена на Устав

Ознака: Промена на Устав

Тодор Петров: РЕФЕРЕНДУМОТ Е НЕВОЗМОЖНА МИСИЈА!

Читам, слушам, многумина дебатираат каков и кога ќе биде референдумот за промена на името на државата, дали ќе биде консултативен или задолжителен, со кое...

Ахмети: Албанската дијаспора за референдумот ќе ја организираме по примерот на...

Различни здруженија од земјите од Европа и Америка доброволно се пријавија за да ја организираме албанската дијаспора за референдумот, како што ги организиравме за...

На Заев му е сеедно кое ќе биде новото име на...

Премиерот Зоран Заев во интервју за Би-Би-Си прашува „кому му е гајле како ќе биде новото име на државата“. Дали ќе се викаме Северна или...

Заев се труди да допре до грчките националисти: Со смената на...

Премиерот Зоран Заев, во интервју за грчката национална телевизија ЕРТ вели дека во текот на преговарањето се трудел да допре до грчките националисти и...

Катастрофалниот договор за името е дело на српски естраден менаџер, а...

Катастрофалниот Договор за името не е направен поради притисок од меѓународната заедница, туку е дело на главниот советник на Зоран Заев, човек од белградското...

ВМРО-ДПМНЕ: Додека ја подготвува гилотината за Македонија, Заев ја уништува државата...

Од ВМРО-ДПМНЕ во денешното соопштение наведуваат дека Зоран Заев е човекот кој ја уништува Република Македонија, како на меѓународен, така и на домашен план. -Зоран...

ВМРО-ДПМНЕ: Договорот со Грција ниту е патриотски чин, ниту го зајакнува...

Договорот со Грција ниту е патриотски чин ниту го зајакнува македонскиот идентитет. Договорот е штетен излегува од рамките на Обединетите нации и ги руши...

Калкашлиева: Преспанскиот договор не е склучен во име на Република Македонија

Договорот склучен на 17 јуни 2018 година во Нивици крај Преспанско Езеро, таканаречен „историски“, не е склучен во име на Република Македонија. Тој договор...

Таки Фити говореше дека Уставот не смее да се менува, сега...

Договорот за промена на името за севкупна постигнат меѓу премиерите на Република Македонија и Грција, Зоран Заев и Алексис Ципрас, а потпишан од министрите...

Заев: Јас ќе бидам премиер на владата на Република Северна Македонија...

Јас ќе бидам премиер на владата на Република Северна Македонија кога ќе се случат Уставните промени и нивната имлементација како што е опишано во...

Популарно