9 C
Скопје
четврток, ноември 15, 2018
Tags Промена на Устав

Ознака: Промена на Устав

Силјановска: По усвојувањето на амандманите ние нема да можеме никаде да...

Професоката од Правниот факултет „Јустинијан Први“, Гордана Силјановска Давкова во интервју за ПресингТВ истакна дека постапката со референдумот е „правен вампиризам“ и дека одлуката за почеток...

Каракамишева до СДСМ: Ваша сопственост ли е АСНОМ па да ја...

Откако премиерот Заев посочи дека Охридскиот рамковен договор ќе биде дел од преамбулата на Уставот, а пак, дел од АСНОМ се брише, на социјалните мрежи...

Заев: Верувам дека изготвените амандмани ќе бидат изгласани со поголемо мнозинство...

Премиерот Зоран Заев денеска од Валандово изрази уверување дека во рамките на 15-те дена за изготвување на нацрт-амандамните ќе се најде заедничко решение меѓу...

Шекеринска: Амандманите никој нема да ги пишува зад затворени врати

Амандманите никој нема да ги пишува зад затворени врати, изјави вицепремиерката и министерката за одбрана, Радмила Шекеринска на денешната прес-конференција во врска со усвоениот предлог...

За Ременски Уставот бил како кошула, морал да се менува и...

Пратеничката oд СДСМ и потпретседател на Собранието, Фросина Ременски денеска на седница во Парламентот рече дека нема да повикува никого дали да гласа или не, но наведе...

Дилемите на Арсим Зеколи: СДСМ, „шовинистот“ Села и принципот „победник со...

Поранешниот амбасадор и политички аналитичар Арсим Зеколи денеска откри скриени релации и дилеми за односот меѓу СДСМ и Алијансата за Албанците кои што можат...

Цуцуловски: Евентуалната промена на Уставот ќе биде пострашна од отворањето на...

ПАНДОРИНАТА КУТИЈА – ОБРАТНА СИТУАЦИЈА. Евентуалната промена на Уставот ќе биде пострашна од отворањето на Пандорината кутија. Отворајќи ја кутијата, Пандора дозволи таа да се...

Владата го утврди текстот на измените на Уставот – Еве што...

Владата на денешната вонредна седница го разгледа предлогот за пристапување кон измена на Уставот на Република Македонија и го утврди текстот и заклучи да...

Мицкоски: Нашиот став за името ги обединува сите кои се против...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во своето гостување во емисијата „Клик Плус“ на телевизија 21 истакна дека ставот на партијата за името ги обединува...

#Бојкотирам објави видео: Што значи Северна Ерга Омнес? Колку милиони евра...

Движењето #Бојкотирам на социјалната мрежа Фејсбук објави видео со објаснување дека со евентуалното учество на референдумот поддржуварте промена на името на државата во Република...

Популарно